Ülkemizde neden çok fazla İslam düşmanlığı var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kavramlar ve insanların yorumları arasındaki fark idrak edilemedikçe, her şeye düşman olunması kaçınılmaz. Ameller, insan iradesinin sonucudur ve beslendiği kaynak da algı ya da bilinçtir. Ortada bir yanlış varsa, insana bakmak gerekir.

Burada bir kavga ortamı oluşturmak veya herhangi başka kötü bir amacım yok. Sadece merak ediyorum, neden? Az önce dikkatimi çeken 2 haber oldu, girdim haberi izledim. Yorumlar kısmına indiğimde ise her iki farklı videoda da konuyla alakası olmadığı halde konuyu İslam'a getiren birçok yorum gördüm. Aynı şekilde birçok platformda da durmadan karşılaşıyorum.

Farklı bir inanışa sahip olabilirsin ama neden İslam düşmanlığı var? Alıp veremedikleri ne? Bu ayrımcılık neden sadece İslam dinine?

Bu konuda herhangi bir tartışma istemiyorum ya da dinlerin tartışılmasını. Merak ettiğim şey sadece benim mi gözüme fazladan çarpıyor yoksa sizde mi böyle düşünüyorsunuz ve cidden düşmanlığı olan bir kişinin alıp veremediği şeyi merak ediyorum. İslam'ın kendisine nasıl bir zararı dokundu ki bu düşüncelere sahip oldu?

İnsanlar din üzerinden sömürüyor, kandırılıyor. Din ile insanları yıllardır manipüle ediyorlar, daha genç yeni nesil ise bunun farkında ve bu durum insanların midesini bulandırıyor. Fark etmeselerde herkes soğuyor. Kendi yaşadıklarım bunlar en azından :D

Gidip 2000km ötede ki buda heykellerine laf atacak halimiz yok herhalde. Bize ne yani. Bize bir zararları yok.

Tek başına Doğu Türkistan'da Uygurlara yaptıklarını söylesem yeterlidir bence.

Konu sapıyor cidden ya neyse...

Bunun katliam ile ne ilgisi var? Türkistan'ın bulunduğu bölge binlerce yıldır Çin'in toprağıydı. Ardından Çin'den bağımsız hale geldi, sonrasında da Çin'in toprağında Çin'e sırt çevirip artist artist hareket etti. Haliyle sen kimi kimin toprağında tersliyorsun mantığı ile Çin orayı ele geçirdi.
Tabii siz bunu soykırım ve katliam olarak tanımlıyorsunuz ama içerideki olayları bilmiyorsunuz. Çin gibi bir güce karşı çıkarsan zaten bunun olmamasını bekleyemezsin, Türkistan bu riski göze alıp böyle bir harekette bulundu. Ayrıca o kadar laf edeceğine önce Türkiye'nin ne yaptığına bak, bu duruma karşı tek çıtı çıkmayan ülkeyiz neden biliyor musun? Eğer Çin'e ters çıkmaya başlarsak başımız ağır bir şekilde yanar da ondan. Bükemediğin eli her zaman öpersin, araplara gelince de sömürülmeyi tercih edersiniz ama :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı