Ülkemizin sonu nereye doğru gidiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar çoğu kişinin yorumunu okudum ama söyle bir şey var. İçimizde çok hain var. Daha 15 Temmuz da gördük bu hainlerin çoğunu. Ülkemiz Konumu bakımından çok iyi bir yerde bu yüzden Abd gibi ülkeler topraklarımı ele geçirmek veya sömürmek istiyorlar. Bu yüzden ülkemizin bilgilendirilmesi ve kendi fabrikalarımızı kurup dışa bağımlı kalmamalıyız. Geçenlerde Afrin e gittiğimizde Almanya bize tank satışlarını iptal etti. Sunu söylemek istiyorum Türkün türkten başka dostu yoktur. Bu arada devletimizin başındaki insanları eleştirmek sakıncalı bence çünkü böyle algı çıkarsa yabancı devletler daha rahat yıkar ülkemizi.

Bu açıdan hiç düşünmemiştim ...

Arkadaşlar çoğu kişinin yorumunu okudum ama söyle bir şey var. İçimizde çok hain var. Daha 15 Temmuz da gördük bu hainlerin çoğunu. Ülkemiz Konumu bakımından çok iyi bir yerde bu yüzden Abd gibi ülkeler topraklarımı ele geçirmek veya sömürmek istiyorlar. Bu yüzden ülkemizin bilgilendirilmesi ve kendi fabrikalarımızı kurup dışa bağımlı kalmamalıyız. Geçenlerde Afrin e gittiğimizde Almanya bize tank satışlarını iptal etti. Sunu söylemek istiyorum Türkün türkten başka dostu yoktur. Bu arada devletimizin başındaki insanları eleştirmek sakıncalı bence çünkü böyle algı çıkarsa yabancı devletler daha rahat yıkar ülkemizi.
Türkün Türkten başka dostu yok biz de bundan bahsediyoruz. Devletimizin hükümet koltuğunu işgal eden Türk düşmanları ülkeyi felakete sürüklüyor. Devlet Türk devleti, halk Türk ve bunlara zaten sahip çıkıyoruz. Andımızı kaldıran, tüm milliyetçilikleri ezdik diyenlerin yanında mı olalım?

Birine hakaret veya küfür etmenin suç sayılmasının platformu olmaz, olamaz. Bilmem anlatabiliyor muyum?
Bence internet ortamında dolandırıcılık dışında yapılan hiçbir şeyin suç sayılmaması gerek. Unutmamak gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence internet ortamında dolandırıcılık dışında yapılan hiçbir şeyin suç sayılmaması gerek. Unutmamak gerekir.
Akıl baliğ olduğunda umarım fikrin değişir. Maalesef bu fikir ve anlayışınla ciddiye alamıyorum seni. Senin ütopyan nasıl bir yer bilmiyorum ama internet dahilinde her ortamda altını çizerek belirtmeliyim ki küfür suçtur ve öylede olmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçimizde çok hain var
Birazcık araştırma ile o ''hain''lerin %60-70'inin ''Kritik bölgede özel yetkili çalışmak'' suçu(!) ile yargılandığını ve onları serbest bırakan hakimlerin hapise atıldığını farkedersin.

Son düzenleme:
Akıl baliğ olduğunda umarım fikrin değişir. Maalesef bu fikir ve anlayışınla ciddiye alamıyorum seni. Senin ütopyan nasıl bir yer bilmiyorum ama internet dahilinde her ortamda altını çizerek belirtmeliyim ki küfür suçtur ve öylede olmalıdır.
Farkında mısın bilmiyorum ama, bu Dünyanın kanunları çok ilkel ve vahşi. Peki neden İlkel ve Vahşi? Çünkü uyarı sistemi yok. Mesela çok ciddi bir suç işlemeyene bile verilen cezalar artık çok ağırlaştı. Acıma yok, affetme yok, uyarı sistemi dahi yok. Forum sitelerinde hata yapanlar uyarılır ama bu sistem gerçek hayata hala daha gelmedi. Dünyanın update alması şart. Bu arada sokakta istismara sebep olan genç arkadaşlarımıza acil hormon düşürücü ilaç takviyesinin devlet tarafından yapılması, onları bir kere uyarmaları ve aynı suçu işleyip, işlemediğini anlamaları için gözaltına alınmalarını rica ediyorum. Çünkü her çocuk doğru koşullarda yetişmiyor. Hatta, istismara sebep olan genç arkadaşların ailelerinin suçudur diyebilirim. Bu durumda bu suçu işleten ailesidir. Ailesi, çocuğunu iyi yetiştirmediyse, büyüdüğünde böyle şeyler yapması şaşırtıcı değil. Bu durumda, kanunun artık insanlara dar gözlükle bakmak yerine, geniş açıdan bakmaları gerektiğini düşünüyorum. Her insanın psikolojisi, hiç haketmediği kadar ağır cezaları kaldıramaz. Bu nedenle, kanunlar genel olarak Dünya genelinde gelişmelidir. Ben buna modern kanun diyorum ama hala öyle bir şey yok. Modern kanunda, birisi suç işlediğinde hemen hapise atılmaz. Önce devlet tarafından izlemeye alınır, özründen sonra aynı suçu işliyor mu? İşlemiyor mu? diye bir süre örneğin bir kaç sene izlenir eğer aynı suçu işlemiyorsa, cezai işlem uygulanmaz. Ben böyle daha az vahşi, modern bir Dünya olalım istiyorum. Bu arada, hırsızlık yapanların polisler tarafından uyarılması, çaldığı bütün eşyaları sahibine geri ilettiğinde affedilmesi ve hapise atılmaması gibi şeyler de bence mantıklı. Ayrıca o insan eğer bi' deri, bi' kemik kalmışsa ve hiç parası yoksa, açlıktan ölmek üzereyse ve bir ekmek çaldı ise, cezai işlem kesinlikle uygulanmamalı...

Eğer bir insan, diğer bir insanı, karşı tarafın suçu yoksa ve öldürdüyse, o zaman bu konuda bir şey diyemem. Ancak, öldürme gibi bir suç işlenmediği takdirde, bu bahsettiğim modern kanunun artık geçerli olmasını umuyorum.

Unutmayın, iki türlü suçlu vardır.
1) Suç işleyip, suçunu kabul etmeyen, uyarılara rağmen ve cezalara rağmen hala kötü kalmayı tercih edenler.
2) Suçu işleyen şahısın mahkeme sonrası suçundan gerçekten pişman olması ve bir daha yapmayacağı konusunda söz vermesi.

Daima "2." no'lu insanlar için Modern kanun geçerli olmalıdır çünkü, o kişi bir daha bu suçu işlemeyeceği konusunda Yemin etmiştir. Mahkemenin azıcıkta olsa umurunda olması gerekir. Devlet tarafından, o şahısın dediğinin doğru olup olmadığını anlamak amacıyla, uzun bir süre izlenebilir.

Bu arada istismarcıların sayısı neden artıyor biliyor musunuz? Büyük ihtimalle yediğimiz, içtiğimiz gıdaların hormonlu olması yüzünden. Ben böyle düşünüyorum. Hormonlu yiyecekler, insanın hormonel dengesini bozuyor. Bu nedenle Dünyada sağlığımız açısından da aslında tamamen organik ve hormonsuz gıda elde etmenin çözümleri de araştırılmalı. Hele iyi eğitilmemiş çocuklar, çok rahat bu hormonel güdülere esir olarak yaşarlar ve hayatları bu acımasız kanunlar yüzünden çürür.

Hiç kimse, keyfinden suç işlemez bundan eminim. Keyfinden suç işleyen tipler varsa bu Dünyada, o zaman onlar cezayı hakederler ama herkes keyfinden suç işlemiyor. Cahil çok, cehalet çok, kanunu bile bilmeyen çok insan var. Hayatı bilmeyenlerde. Kimisi Psikiyatriye, Kimisi ise ağır deli ise Tımarhaneye ihtiyaç duyar.

Bile bile suç işlemiş insanları, iyi bir insan olmayı sevdirmek için ve onları geliştirmek için özel devlet okullarıda kurulabilir bence.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı