Ülke Nereye Gidiyor?

Daha fazla  
Merhaba, maalesef ki içim parçalanıyor. Atalarımızın kan dökerek müdaafa ettiği bu cennet vatan da bizlerin bu kadar acı çekmesine anlam veremiyorum. Bir sürü ideolojik görüş, yabancı ırklar, hırsızlık, yolsuzluk, saygısızlık, ahlaksızlık her şey var bu ülkede. Oysa bu topraklarda Türkler ve kürtler olarak sınırlarımıza yabancıları sokmadan paşalar gibi yaşayabilirdik ama biz birbirimizi anlamamayı seçtik. Birbirimizi hep sağcı, solcu diye ayırdık kendi kendimizi vatan haini, fetöcü ilan eder olduk. Oysa MKA'nın kurduğu bu ülkeyi onun ilke ve inkılaplarından ayrılmayarak yönetseydik şu an bu topraklarda cenneti yaşıyor olurduk ama biz mantığımızı ve aklımızı kullanmayarak bize öbür dünyada cenneti yaşatacaklara inandık :/ ilime, bilime, teknolojiye, liyakate değer vermedik eğer bunlara gerçekten değer verseydik bu topraklar bu kadar kan ağlıyor olmazdı. Kimsenin kimseye tahammülü kalmadı herkes gergin ve mutsuz. En üzüldüğüm şey ise Türklüğün her geçen gün daha da unutuluyor olması her geçen gün milli değerlerimizi, milli geleneklerimizi unutuyor olmamız. Bir Z kuşağı olarak Z kuşağından hiç umudum yok :( İçim kan ağlıyor ya bu kadar güzel coğrafyada bu kadar berbat yaşamak çok canımı sıkıyor. Soruyorum sizlere nereye gidiyor bu ülke?

Merhaba, maalesef ki içim parçalanıyor. Atalarımızın kan dökerek müdaafa ettiği bu cennet vatan da bizlerin bu kadar acı çekmesine anlam veremiyorum. Bir sürü ideolojik görüş, yabancı ırklar, hırsızlık, yolsuzluk, saygısızlık, ahlaksızlık her şey var bu ülkede. Oysa bu topraklarda türkler ve kürtler olarak sınırlarımıza yabancıları sokmadan paşalar gibi yaşayabilirdik ama biz birbirimizi anlamamayı seçtik. Birbirimizi hep sağcı, solcu diye ayırdık kendi kendimizi vatan haini, fetöcü ilan eder olduk. Oysa Mka'nın kurduğu bu ülkeyi onun ilke ve inkılaplarından ayrılmayarak yönetseydik şu an bu topraklarda cenneti yaşıyor olurduk ama biz mantığımızı ve aklımızı kullanmayarak bize öbür dünyada cenneti yaşatacaklara inandık :/ ilime, bilime, teknolojiye, liyakate değer vermedik eğer bunlara gerçekten değer verseydik bu topraklar bu kadar kan ağlıyor olmazdı. Kimsenin kimseye tahammülü kalmadı herkes gergin ve mutsuz. En üzüldüğüm şey ise türklüğün her geçen gün daha da unutuluyor olması her geçen gün milli değerlerimizi, milli geleneklerimizi unutuyor olmamız. Bir Z kuşağı olarak Z kuşağından hiç umudum yok :( içim kan ağlıyor ya bu kadar güzel coğrafyada bu kadar berbat yaşamak çok canımı sıkıyor. Soruyorum sizlere nereye gidiyor bu ülke?

Öncelikle anlayabiliyorum bende bir Z kuşağıyım. Ama hırsızlık, saygısızlık, ahlaksızlık bunlar tek Türkiye'de yok. Bence suriyelileri ülkelerine geri yollarsak bir de ekonomiyi daha iyi yapabilirsek güzel olur. Ben ülkemi seviyorum.

Öncelikle anlayabiliyorum bende bir Z kuşağıyım. Ama hırsızlık, saygısızlık, ahlaksızlık bunlar tek Türkiye'de yok. Bence suriyelileri ülkelerine geri yollarsak bir de ekonomiyi daha iyi yapabilirsek güzel olur. Ben ülkemi seviyorum.
Suriyelileri ülkelerine nasıl göndereceksin ? Soykırımla mı ?

Merhaba, maalesef ki içim parçalanıyor. Atalarımızın kan dökerek müdaafa ettiği bu cennet vatan da bizlerin bu kadar acı çekmesine anlam veremiyorum. Bir sürü ideolojik görüş, yabancı ırklar, hırsızlık, yolsuzluk, saygısızlık, ahlaksızlık her şey var bu ülkede. Oysa bu topraklarda Türkler ve kürtler olarak sınırlarımıza yabancıları sokmadan paşalar gibi yaşayabilirdik ama biz birbirimizi anlamamayı seçtik. Birbirimizi hep sağcı, solcu diye ayırdık kendi kendimizi vatan haini, fetöcü ilan eder olduk. Oysa MKA'nın kurduğu bu ülkeyi onun ilke ve inkılaplarından ayrılmayarak yönetseydik şu an bu topraklarda cenneti yaşıyor olurduk ama biz mantığımızı ve aklımızı kullanmayarak bize öbür dünyada cenneti yaşatacaklara inandık :/ ilime, bilime, teknolojiye, liyakate değer vermedik eğer bunlara gerçekten değer verseydik bu topraklar bu kadar kan ağlıyor olmazdı. Kimsenin kimseye tahammülü kalmadı herkes gergin ve mutsuz. En üzüldüğüm şey ise Türklüğün her geçen gün daha da unutuluyor olması her geçen gün milli değerlerimizi, milli geleneklerimizi unutuyor olmamız. Bir Z kuşağı olarak Z kuşağından hiç umudum yok :( İçim kan ağlıyor ya bu kadar güzel coğrafyada bu kadar berbat yaşamak çok canımı sıkıyor. Soruyorum sizlere nereye gidiyor bu ülke?

Sormayın hocam lise son sınıfım gençim en güzel yıllarımızın olması gerekir ama gel gör ortamı bir PC bile toplayamıyor insanlar ama benim umudum var Z kuşağı olarak ne kadar salaklar da olsa bilinçli kişi sayısı fazla ve bu beni mutlu ediyor

İyi bir yere gitmiyor ama gece yeterince karanlık olmadan gün doğmaz sonuç olarak. Her gecenin bir sabahı olacağı gibi ülkenin içinde bulunduğu kasvetli ve karanlık günler er yads geç bitecektir.

Sormayın hocam lise son sınıfım gençim en güzel yıllarımızın olması gerekir ama gel gör ortamı bir PC bile toplayamıyor insanlar ama benim umudum var Z kuşağı olarak ne kadar salaklar da olsa bilinçli kişi sayısı fazla ve bu beni mutlu ediyor.

Hocam oturduğumuz yerden hiçbir şey yapamayız gidip çalışmalısın en iyisini alamasan bile yine de bilgisayar alabilirsin.

Hocam oturduğumuz yerden hiçbir şey yapamayız gidip çalışmalısın en iyisini alamasan bile yine de bilgisayar alabilirsin.

Hocam sorun o değil insanlar eskiden mutluydu gelecek kaygısı yoktu sistem çalışarak zaten alınır ama bu kadar zor değildi yaşam koşulları yani nasıl bir döneme denk geldik teknoloji Nirvana'da ama mutluluk ve huzur yok

Hocam durum vahim fakat 2013'ten beri yüzümüz gülmüyor (tüm millet gizli fenerli mi acaba) her şey üst üste geliyor. Allah asgari ücretliye yardım etsin milletimiz sağ olsun 1+1 evin kirası bile minimum 2K, fırsatçılık diz boyu deprem oluyor hemen zam. İnsanlık namına hiçbir belirti taşımayan varlıklar yüzünden insanlar zor durumda iken daha da zor duruma düşüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı