Ülke nereye gidiyor?

Bu durumdaki ülkeyi demokrasinin kurtarması mümkün değil. Daha önce de olmadı çoğunlukla.
Ülkeleri geliştiren ideoloji faşist düşüncedir. Bugün İngiltere, Amerika, Fransa geldiği noktayı buna borçludur.

Faşizm ne alaka? Hocam kusura bakmayın 2. dünya savaşında Hitler'i öven ve faşizm abi ya falan diyen insanlardan değilsiniz umarım çünkü çok saçma bir ideoloji. Her neyse daha fazla bu konu hakkında tartışmaya gerek yok ben tuvalate gideyim :D

Suç zaten bence de ben eskiden türkçü bir kafa yapısına sahiptim fakat araştırdım bizim hiçbir üstün yanımız yok maalesef. Tarih desen Yunan'ların tarihi oldukça iyi, ekonomi desen hiçbir zaman Avrupa'yı geçmek veya yaklaşmak gibi bir durum yok. Özgürlük desen Cumhurbaşkanı'na veya bilmem şuna buna hakaret yasağı var fakat gelişmiş ülkelerde hiçbirisi yok.

Türklük saçma gelmeye başladığı zaman kitap okudum ve bence kendime göre en mantıklısını seçtim, türkçülük hayalperestliktir. Yok imanla yendik yok türklükle yendik şeyleri teknoloji gelişmeden önceydi.

Ve bana hak vermeyeceksiniz ama gelişmememizin bir temel sebebi ise Mustafa Kemal paşayı putlaştıran bir zihniyet, Avrupa o zaman devletçiydi ve Atatürk Avrupa'cı bir adamdı o zaman onu örnek aldı ve güzel işledi sayılabilir ee şu an olsa devletçi mi olurdu? Elbette hayır Avrupa artık devletçi değil, Amerika hiç değil bizim batıyı örnek almamız lazım 100 yıllık ilkeleri yaşatmak saçma geliyor Atatürk bile istemezdi böyle bir şeyi kendisi de diyor zaten bilimi seçin diye.

Vallahi ülke şu an uçurumun kıyısında. Biraz daha ilerlerse düşecek. Ülkede bir sürü kaçak yollardan giren ve devletin aldığı mülteciler var. Pasaportumuz değersiz, internet altyapılarına girmek bile istemiyorum. Ülkemiz silahsız işgal ediliyor resmen. Bazı şehirlerimizde Türk nüfusu azınlık kaldı. Sürekli gençler yurt dışına çıkıyor. Ekonomimiz gün geçtikçe batıyor...
1688381135567.png

Faşizm ne alaka? Hocam kusura bakmayın 2. dünya savaşında Hitler'i öven ve faşizm abi ya falan diyen insanlardan değilsiniz umarım çünkü çok saçma bir ideoloji. Her neyse daha fazla bu konu hakkında tartışmaya gerek yok ben tuvalate gideyim :D

Ve bana hak vermeyeceksiniz ama gelişmememizin bir temel sebebi ise Mustafa Kemal paşayı putlaştıran bir zihniyet, Avrupa o zaman devletçiydi ve Atatürk Avrupa'cı bir adamdı o zaman onu örnek aldı ve güzel işledi sayılabilir ee şu an olsa devletçi mi olurdu? Elbette hayır Avrupa artık devletçi değil, Amerika hiç değil bizim batıyı örnek almamız lazım 100 yıllık ilkeleri yaşatmak saçma geliyor Atatürk bile istemezdi böyle bir şeyi kendisi de diyor zaten bilimi seçin diye.

Faşizimi savunduğumdan değil Fransa da faşist bir ülkeydi. Sömürgelerine yaptığı zulüm sayesinde bu kadar güçlü konuma gelebildi dünyada demokrasi ile gelişebilmiş tek bir ülke yok. Yunanistana bakın demokrasinin başkenti olmasına rağmen gelişmiş bir ülke mi?

Türklüğümüzle gurur duymamız yavaş yavaş suç olmaya başlıyor hocam.
Eskiden yaptigimiz barbarliklarla gurur duyman ilginc. Avrupa'da barbardi zamaninda dogru ama Avrupalilar bunlarla gurur duymuyor.

Arkadaslar cografi olarak zaten cok etnikli bir halkiz, bunu kabullenmeniz lazim. Dogal olarak kurtleri, araplari, ermenisini dislayamazsiniz. Ek olarak cografi olarak liberal bir devlet olmak bizim icin cok yarar saglardi.

Ataturk 1929 buhrani ve o zaman ki duruma gore devletcilik ilkesini benimsemistir. O zaman Almanya devletciydi ama Ataturk onlar kadar degildi. Ayrica Ataturk'u putlastirdiklari dogru. Bu konu hakkinda konu acmistim ama pek ilgi gormedi.

Faşizimi savunduğumdan değil Fransa da faşist bir ülkeydi. Sömürgelerine yaptığı zulüm sayesinde bu kadar güçlü konuma gelebildi dünyada demokrasi ile gelişebilmiş tek bir ülke yok.
Fasistlik, emperyalizm mi oldu? Gucluler her zaman zayiflari somurur, bu cok normal. Demokrasi cok mukemmel bir sistem degil ama halka bagli bir sistem. Burada halkin egitimi onemli, halkin egitimi de devletten geciyor su an. Sence egitim devletin elinde olmasa halkimiz boyle cahil olur muydu?

Eskiden yaptigimiz barbarliklarla gurur duyman ilginc. Avrupa'da barbardi zamaninda dogru ama Avrupalilar bunlarla gurur duymuyor.

Arkadaslar cografi olarak zaten cok etnikli bir halkiz, bunu kabullenmeniz lazim. Dogal olarak kurtleri, araplari, ermenisini dislayamazsiniz. Ek olarak cografi olarak liberal bir devlet olmak bizim icin cok yarar saglardi.

Ataturk 1929 buhrani ve o zaman ki duruma gore devletcilik ilkesini benimsemistir. O zaman Almanya devletciydi ama Ataturk onlar kadar degildi. Ayrica Ataturk'u putlastirdiklari dogru. Bu konu hakkinda konu acmistim ama pek ilgi gormedi.

Fasistlik, emperyalizm mi oldu? Gucluler her zaman zayiflari somurur, bu cok normal. Demokrasi cok mukemmel bir sistem degil ama halka bagli bir sistem. Burada halkin egitimi onemli, halkin egitimi de devletten geciyor su an. Sence egitim devletin elinde olmasa halkimiz boyle cahil olur muydu?
Eskiden hangi barbarlıklıkları yapmışız biraz bahset bari. Osmanlı dönemine bak mesela, istimalet politikası diye bir şey duydun mu hiç? Barbar falan değiliz ve Türk olduğum için de gurur duyuyorum.Ermenileri bal gibi de dışlarım adam kaç yüzyıldır ülkemin dusmani. Arkandan iş çeviren, seni her fırsatta satan biriyle ilişkilerini yakın mı tutarsın emin değilim.

Eskiden hangi barbarlıklıkları yapmışız biraz bahset bari. Osmanlı dönemine bak mesela, istimalet politikası diye bir şey duydun mu hiç? Barbar falan değiliz ve Türk olduğum için de gurur duyuyorum.Ermenileri bal gibi de dışlarım adam kaç yüzyıldır ülkemin dusmani. Arkandan iş çeviren, seni her fırsatta satan biriyle ilişkilerini yakın mı tutarsın emin değilim.
Biraz tarihe göz gezdirirsen tarihimizin ne kadar şanlı olduğunu zaten anlarsın. Ben özellikle Osmanlı’dan bahsediyorum çünkü en yakın o sayılır. Haydi Osmanlı’yı geçtim Atatürk Türkçü değil miydi mesela?

Devlet insan degildir. Devletin degerleri olmaz, zaten bu yuzden gelismiyorsun.

istimalet politikası diye bir şey duydun mu hiç?
Adi istimalet... Musluman degilsen senden 2 kat fazla vergi alan bir devlet... Arkadaslar size okulda anlatilan tarih ile gercek olan tarih arasinda farklar var. Barbar olarak sayabilecegim seyler:
Orta Asya Turkleri olabilir, Osmanli o kadar guzelim bir devlet degildi. Dogru duzgun diyebilecegim tek padisah Fatih Sultan Mehmet olacaktir.

ermenileri bal gibi de dışlarım adam kaç yüzyıldır ülkemin dusmani.
Ben sana ulke olarak bahsetmiyorum. Ermeni soyundan gelen Turkiye vatandaslarindan bahsediyorum, bu bireyleri dislayamazsiniz. Ulke olarak iliskilerini o zaman ki doneme gore belirlemen gerekir. Eger faydanaysa iliskini iyi tut, zararinaysa kotu tut.

Eskiden hangi barbarlıklıkları yapmışız biraz bahset bari. Osmanlı dönemine bak mesela, istimalet politikası diye bir şey duydun mu hiç? Barbar falan değiliz ve Türk olduğum için de gurur duyuyorum. Ermenileri bal gibi de dışlarım adam kaç yüzyıldır ülkemin dusmani. Arkandan iş çeviren, seni her fırsatta satan biriyle ilişkilerini yakın mı tutarsın emin değilim.

Biraz tarihe göz gezdirirsen tarihimizin ne kadar şanlı olduğunu zaten anlarsın. Ben özellikle Osmanlı'dan bahsediyorum çünkü en yakın o sayılır. Haydi Osmanlı'yı geçtim Atatürk Türkçü değil miydi mesela?

Bencede kadın pazarı olması çok güzel bir şey Osmanlı ile gurur duyuyorum. (!) koyalımda.

Halkı bilime yönlendirmezsen böyle cahil bir nesil oluşur. Osmanlı'nın son dönemiyle şu anki yaşadığımız dönem arasında hiçbir fark yok. Tarih tekerrür ediyor, elbet yeni Mustafa Kemal'ler çıkar aramızdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı