Dünya nüfusu nereye doğru gidiyor?

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Her gün dünya nüfusu hızlı bir şekilde artıyor.

20210430_220008.jpg

Sizce bunun sonu nereye doğru gidiyor? Buradan canlı olarak dünya nüfusuna bakabilirsiniz.

Şu an bile dünya fazlasıyla kalabalık. Bunun ilerisini tahmin edemiyorum?

Nüfus azaltma projelerinin yapılacağını hiç zannetmiyorum şahsen. Çok ileri ki yıllarda nüfusu düzenli bir şekilde azaltmak için tüm ailelere 1 çocuk sınırı getirileceğini düşünüyorum. Ancak ileri ki zamanlarda insanların yaşayabilmesi için kaynak kalır mı, tartışılır.

Korkmuyor değilim hocam.

COVID-19? Nüfus azaltma projesi olabilir mi?

Hocam elimizden ne gelebilir ki? hiç bir şey yapamayız tüm insanlığın yapması lazım yoksa halimiz kötü. Korkmanıza gerek yok ne zaman ölürüz bilmiyorum ama biz ölene kadar stoklar kalır diye düşünüyorum diğer nesillere kalması dileyiğle.

Nüfus azaltma projelerinin yapılacağını hiç zannetmiyorum şahsen. Çok ileri ki yıllarda nüfusu düzenli bir şekilde azaltmak için tüm ailelere 1 çocuk sınırı getirileceğini düşünüyorum. Ancak ileri ki zamanlarda insanların yaşayabilmesi için kaynak kalır mı, tartışılır.

Kaynak tüketimi böyle devam ederse elimizde kaynak kalmıyacağından hiç şüphem yok.

Nüfus azaltma projeleri olduğunu sanmıyorum. Çünkü böyle bir şeyin kimseye yararı olmaz. Herkesin doktoru, mühendisi, öğrencisi, öğretmeni, çiftçisi, avukatı ölüyor. Zaten ekonomik açıdan zararları tartışılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı