Ülkenin düzgün bir ekonomiye sahip olması için ne gerek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Isabelle

Hectopat
Yer
CRM
Yorumlarda kimse siyasi görüşünden dolayı birbirini kırmasın medenice tartışalım istiyorum. Başlıkta belirttiğim gibi sizce ülkenin ekonomisinin düzelmesi için ne lazım? Bence ilk olarak ülkeden kaçan firmaların geri getirilmesi ve ürünlerde uygulanan ağır vergilerin düşürülmesi gerek.

Yorumlarda kimse siyasi görüşünden dolayı birbirini kırmasın medenice tartışalım istiyorum. Başlıkta belirttiğim gibi sizce ülkenin ekonomisinin düzelmesi için ne lazım? Bence ilk olarak ülkeden kaçan firmaların geri getirilmesi ve ürünlerde uygulanan ağır vergilerin düşürülmesi gerek.
Bence baştakinin değişmesi lazım.

Ülkeden her yıl 10-15 tane sağlam, kendi alanında uzman mühendis çıkıyor. Bunlara asgari ücret yerine aylık en az 10-15 civarı verirlerse kısa sürede çok yol kat ederiz. Bu dediğimin önemini belki anlamadınız ama teknoloji firmalarının işlemeyip satılmasının en köklü nedeni bu. Mezun olan yurtdışına kaçıyor niye burada kalsın? 😀

Her şeyden önce eğitim sisteminin düzelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazmayı unuttuğum bir şey var. Bu ülkede akrabacılık olmamalı ülkeye en çok zarar veren olaylardan biri şuan hepsini yazarsam çok uzun süreceği için bir video ile sizi baş başa bırakıyorum umarım 2023'te güzel bi revizyon geçirir ülkemiz. Gerçi artık kim gelirse gelsin toplamasını çok zor görüyorum ama...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı