Ülkeniz için savaşır mısınız?

Aranızda Türkiye'de yaşamayan veya Türk olmayan olabilir ama ben Türkiye üzerinden ele alacağım. Yarın bir gün Türkiye'de savaş çıksa ölmek pahasına top, tüfek ülkeniz için savaşır mısınız?

ben savaşacağımı düşünmüyorum.

Vatan toprağı için evet.
Ülkedeki insanlar için hayır.

Herkes malum partiden bahsetmiş fakat bu malum partiyi bırak diğer partilerde bu ülkeyi yönetemez bunun örnekleri var o yüzden eski dönemlerde birileri araba üretirken bize şapka kanunu çıkartmışlardı ülke yoksulluk içerisindeydi afedersiniz fakat bu tür zihniyetler aptalca ve gerçekten buradaki malum parti diye konuşup savaşmak istemeyen insanların olduğunu görmek üzücü hani Atatürk bizim liderimizdi hani çok seviyordunuz kanka ne oldu savaşmaktanmı çekiniyorsunuz? Çanakkale savaşındada vardı Türk, kürt, Anzaklar ve Suriyeliler günümüzdeki tarihi saçma bir şekilde bilip boş yapmaya gelmişsiniz çok belli ve gerçekten yazık.

Başlık "Ülkeniz için savaşır mısınız?" fakat konuyu saptırıp parti tartışanlar olmuş.

Olası bir savaş durumunda zaten aktif 735 bin, rezerve personeller ile bu sayı 1 milyonu buluyor. Gönüllü olarak gitmezdim çünkü hiç tecrübem olmadığından dolayı ayak bağından başka bir şey olmazdım. Fakat zorunlu olarak çağırılırsam kendi Vatan'ım için tabii ki de savaşırım.

Aranızda Türkiye'de yaşamayan veya Türk olmayan olabilir ama ben Türkiye üzerinden ele alacağım. Yarın bir gün Türkiye'de savaş çıksa ölmek pahasına top, tüfek ülkeniz için savaşır mısınız?

ben savaşacağımı düşünmüyorum.

Savaşırım. Assasin Creed'den aldığım taktikler sayesinde suikastçılık yapardım.(!) şaka bir yana savaşırdım. Küçüklüğümden beri bir Türk askeri olmak istedim. Şehit olurdum. En azından. Milletim için. Annem babam. Akrabalarım için savaşırdım.

Geri
Yukarı