Ülkeyi kötüleyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amaçları da bu işte.
Böl, parçala, yok et.
Eski bir kızılderili sözü şöyle der: Eğer bir nehirde kavga eden iki balık görürseniz bilin ki oradan uzun bacaklı bir ingiliz geçmiştir.
Büyük resme bakmayıp ancak birilerinin kurguladığı oyundaki piyonlar olmaktan kurtulmadıkça bu ülkenin de bu milletin de refaha eremeyeceğini anlayamayacağız.

Ülkede övünülecek ne var ki? Gerçekçi bir şekilde durum tespiti yapılması bazı kesimlere göre "kötüleme" olarak algılanabilir.
laiklik-elden-gidiyah_1678596_m.png
Yapıcı eleştiri toplumun gelişimini sağlar fakat 17-18 yaşında Atatürkçü geçinip Atatürkçülükten bahsedip, ilkeleri sayamayacak veya araştırmadan bir şeye körü körüne inanan insanların sallaması hakkında ne düşünebilirsin, yazsam ceza alırım:) Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeyen insanlarla bu konulara hiç girmem baş ağrısı. Ülkenin %90'ı düşünmeye kafasını yormuyor zaten.
İşte bunlardan bahsediyorum. Kimsenin kimseye
Harbiden "Suratsız" xd
Sanada özel olarak değinmek istedim. Cidden böyle şeylerin olmasına gerek yok . Aşağılama lardan bahsediyorum. Konuyu açamamın amacında belki küçük bir ihtimal de olsa bir fikir birleşmesine varabiliriz diye açmıştım.

Ülke şuan kötüdür çok zor durumlar geçiriyor, bunu kimse inkar etmiyor sorun bir b*ka yaramayan vasıfsız ergen, yaramayan insanların güzel ülkeme çamur atmasıdır.
İnsanlar yaşadıkları zorlukları dile getirebilir, ülkeyi yönetenlere sitemde bulunabilir, onları istediğinde alaşağı edebilir, hatta yasal gösteri, miting bile düzenleyebilir. Herkes mühendis, bilim insanı ya da uzman doktor olacak değil ya? İnşaatta ameleyse eleştiri hakkı yok mu yani? Ülke güzelliklerinden bahsetmiyoruz, devletten ve aile şirketine dönüşen bürokrasiden bahsediyoruz.
Solcu diye nitelendirdiğin insanlar ülkenin ağaçları kesilip dereleri satılırken hep en öndeler ama ahbap?

Beni bağlamaz, nasıl giyindikleri umrumda değil hatta 3-4 keko taciz edince anlarlar. Siz nasıl anlıyorsanız.
Beni ilgilendirmez diyorsun fakat bir yandan Açık giyinmelerini Tayt giymelerini batı özentilikle özleştiriyorsun ? Ağzıdan sadece pislik akıyor başka birşey değil.

İnsanlar yaşadıkları zorlukları dile getirebilir, ülkeyi yönetenlere sitemde bulunabilir, onları istediğinde alaşağı edebilir, hatta yasal gösteri, miting bile düzenleyebilir. Herkes mühendis, bilim insanı ya da uzman doktor olacak değil ya? İnşaatta ameleyse eleştiri hakkı yok mu yani? Ülke güzelliklerinden bahsetmiyoruz, devletten ve aile şirketine dönüşen bürokrasiden bahsediyoruz.
Solcu diye nitelendirdiğin insanlar ülkenin ağaçları kesilip dereleri satılırken hep en öndeler ama ahbap?
Siz beni çok yanlış anlamışsınız.

Ülkeye fayda sağlamak isteyenlerin önleri kesiliyor, kesilincede başka ülkelere göç etmek zorunda kalıyorlar. Parası olan geleceğinden endişe duyan bir bir kaçıyor.
Küsmeli miyiz? Hayır, hiç sanmıyorum. Sebat lazım. Fakat bu da herkesin kendi bileceği iş. İyi Sosyaller.

Bir aşağılama daha:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı