Ülkü ocaklari durakta neden adam topluyor?

İşte "reis" dedikleri adam yanımıza geldi, o bize ilk teklif eden çocukta vardı yanımızda. Anlatmaya başladı korkacak bir şey yok, siyasi bir şey değil, bakın okulunuzdan biriside var siyasi bir şey olsa şöyle böyle olmazdı dedi. Sonra bize teklif eden çocuk eli cebinde onayladı bu dediklerini. "korkacak bir şey yok" dedikten hemen sonra elini cebinden çıkar dedi. Sağ olsun yanımızdaki arkadaş ben korkuyorum abi dedide gitti yanımızdan.
Bulaşmayın hocam. Bir daha olursa nazikçe reddedip yolunuza bakarsınız. Yaşınızı bilmiyorum ama okul çıkışı dediğinize göre lise öğrencisisiniz sanırım. Hani sol bir örgüte katılıp en azından herhangi bir mesele adına yürüyüş vs. yapsanız yine en azından konu hakkındaki mağdur insanlara az da olsa faydanız dokunur ama bu ülkücüler tam olarak mafyacılık oynamaktan başka bir şey yapmıyor. Size bir faydası yok, aksine mutlaka zararı dokunacaktır.

Taraflı biri olarak konuşursam siyasi bir oluşum içinde bulunacaksanız size yakın görüşleri olan sol partileri tercih edin. Sağcı militanların ülkeye neredeyse bir asırdır faydası dokunmadı. Gerek yok, başınız ağrımasın.

Lise çıkış saati ülkü ocaklarından 3 kişi dolaşıp milleti toplamaya çalışıyor, bizim okuldan birilerini de bulmuşlar onlarda sordu bize gelin bedava çay falan diye. Ne diye çocukları topluyorlar?
Lise ve Üniversitelerde ideolojinin olması çok saçma. Doğru bulmuyorum.

Geri
Yukarı