Ülkü ocaklarının amacı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Arkadaşlar şimdi benim lisedeki herkes neredeyse ülkücü. Soruyorum ne yapıyorsunuz orada diye bana diyorlar ki Atatürk'ü detaylı anlatıyorlar, abi kardeş ortamı var, sohbet muhabbet var diye. Güzelmiş gelmeyi düşünüyorum diyorum. Sonra bir gün kavga oluyor. Kapıda 20 kişi. Soruyorum nereden geldi bunlar, ocaktan diyorlar. Ben biliyorum ocakta neler yapıldığını ama insanların azını yokluyorum. Madem bu insanlar Türkiye'yi seviyorlar, o zaman neden okuldaki şiddeti arttırıyorlar? Neden gençlere güzel yolla anlaşmayı değil de, los angeles gangster tarzı biz bu ortamdaki en iyiyiz. Yamuk yapan olursa keseriz, Atatürkçüyüz kardeş diye gezıyorlar. Şiddeti öğretiyorlar?

Lise 3'e geçtim şu zaman kadar kimseyle kavga etmedim. Umarım etmem de. Notlarım sınıfta ilk 3'de. İleri de Los Angeles ve bilgisayar mühendisliği gibi çok büyük hedeflerim var ve gerçekleşeceğini biliyorum. Öyle tespih sallayanlardan olmadım.

Not: Konunun yanlış anlaşılmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım hayallerini gerçekleştirebilirsin. Sorduğun soruya gelecek olursak pek takılma derim. Uzak dur, nedenlerini ben de bilemiyorum can sıkıntısı herhalde.

Gereksiz bir teşkilat, amacının dişinda. Liseli insanlarla beslenir bu teşkilat. Kavgalara gitmek için toplanılmış bir kurumdur.

13-15 yıl önce benim ilkokul zamanlarında da vardı bu olay. Sınıftan isim listesi toplayıp ülkü ocağına yazdırıyorlarmış, orada çay içip muhabbet ediyorlarmış, bir de koruma kollama işlerini yapıyorlarmış. Ben gitmemiştim hiçbir sıkıntı olmadı. Gitseydim bence sıkıntı olurdu. Şimdi düşününce çok komik geliyor. Atatürkçülük falan hikaye. Bunlar daha küçüklükten siyasete bulaştırmaya çalışıyorlar ve insanların beynini yıkıyorlar. Abi kardeş ortamı bahane bence bunların içinde taciz tecavüz bile vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı