Ümit Özdağ: "Bütün tarikatlar kapatılmamalı"

Ümit Özdağ'ı başından beri desteklemiyordum tam olarak. Sadece mülteci konusunda destekliyorum o kadar. Eskiden biri Ümit Özdağ'ı sevmiyorum deyince ağır linçleniyordu şimdi kimse bir şey diyemiyor. Zafer Mancınık, Turizm edit izleyip gaza gelmekle olmuyormuş, anlamış olduk :D
Popülerizm üzerinden kitle kasmaya çalışan bir İslamcı kişilikti kendisi. Böyle diyince de forumdaki birkaç kişi epey sinirleniyordu. Şuanlık onlardan ses seda yok ilginçtir ki.

Tarikat şeyhleri müridlerine açgözlülüğü ve israfı yasaklarken bir yandan yüzme hazvuzlu müstakil evlerinde lüks arabalara biniyor. Tarikatlar kapatılmalı.

İnsanın dini kendinde başlar, kendine biter. Müslüman olmayan lider görüşü çok saçma. Herkes inancı kendine, bu ne seni ne beni alakadar eder.
Takmayın o arkadaşı hocam. İşi gücü İslam'la ilgili boş yapmak. Her mesajı aynı bakarsanız. Bizi dini lazım değil kişilik lazım. Bu arkadaş için müslüman biri salak oluyor herhalde.

Son düzenleme:
Bu arkadaş için müslüman biri salak oluyor herhalde.
Bu kısmen dogru. Ben Islam'dan nefret ettigimi hep söylerim ama Musluman icin aynisi geçerli değil. Içsel düşüncelerimde Müslüman olduğunu öğrendiğimde kişiye karşı tutumum değişse de bunu dışa yansıtmam. Önceden nasılsa sonrasında da aynı olur. Yapmaciklik anlasilmasin bu.

Konuya dönersek Musluman bir siyasiye hayır demem ama tercih verilse "Musluman olanı istemiyorum" derim. 1500 senelik kopyacı bir mitolojiye inanan ve buna saygı bekleyen birine karsı saf olumlu düşünce benim defterimde yazmıyor. Buna da saygı duymak gerekli.

Bu kısmen dogru. Ben Islam'dan nefret ettigimi hep söylerim ama Musluman icin aynisi geçerli değil. Içsel düşüncelerimde Müslüman olduğunu öğrendiğimde kişiye karşı tutumum değişse de bunu dışa yansıtmam. Önceden nasılsa sonrasında da aynı olur. Yapmaciklik anlasilmasin bu.

Konuya dönersek Musluman bir siyasiye hayır demem ama tercih verilse "Musluman olanı istemiyorum" derim. 1500 senelik kopyacı bir mitolojiye inanan ve buna saygı bekleyen birine karsı saf olumlu düşünce benim defterimde yazmıyor. Buna da saygı duymak gerekli.
Saygı karşılıklıdır. Bana saygı duymayana ben de saygı duymam. Siyasetçi tercihi kişiseldir.

Geri
Yukarı