Üniversite & ailem vs ben

Hayır Instagram kullanmıyorum zaten. Nitelik kısmına gelirsek açıkçası tam olarak bilmiyorum hem biliyor olsaydım bu konuyu açmazdım değil mi?
Bu meseleler kafamı çok karıştırıyor hiçbir şey yapmak istemiyorum ne okumak ne yurt dışı için İngilizce vb. öğrenmek bu sorunu kendimde çözemedim neden isteksizim.

Aileni dinle sen kafanın dikine gitme.
Sonra çok pişman olursun

Bak benim yurt dışı hedefim falan yok.
Benim lise 3 yıl boyunca boş gitti.
Orta okulda kötüydü

Bu yüzden babam beni çeşitli işlere verdi garanti bir işim olsun diye
Aslında daha çok benden ümidi kesti diyebilirim

Bense aşırı tembel birisi olarak işlerin hiçbirinde kalmadım
Öyle böyle son seneye kadar geldim şimdi

Bu senede eczaneye girdim.
Eczane ye girmek de kolay değil
Adam babamı uzun yıllardır tanıdığı için işe almıştı

Ben 2 aydan fazla kalmadım
Eğer kalsaydım garanti bir mesleğim olacaktı ve halkeğitimden belge alıp kalfa olarak başlama şansım vardı
Eczacı kalfaları da 3.000 civarı maaş oluyor açıkçası bu para çok değil rahat bir yaşam sürmek için

Ama ben bunları istemiyordum ve kendi kendime sordum ne yapacağım ben diye
En sonunda üniversite okumaya karar verdim ve bu yıldan itibaren sıfırdan sınava hazırlanıyorum diploma notum 52

İşim zor mu?
Zor ama imkansız değil elimden geleni yapacağım ve okuldaki bazı benden bir şey olmaz diyen hocalar dahil arkadaşlarım dahil ve benden fazla umudu olmayan ailem dahil herkese göstereceğim başarılı olacağımı

Gerekirse mezuna kalacağım ama sona kadar gidicem kimsenin şüphesi olmasın

Sen de kendine bir sor okumassan ne yapabilirim diye.
Zaten
Vazgeçersen toparlanmak kolay olmuyor.
Bunu bil

Kimsenin kimseden bir eksiği ya da fazlası yok sadece çalışan var çalışmayan var

Başarılar dostum her şey gönlünce olsun.

Son düzenleme:
Okumadan yurt dışına açılmak zor ama yapan var mı var.Örneğin Ekşi Sözlüğün kurucusu Sedat Kapanaoğlu.Girdiği bir özel üniversiteyi tam bitirmemiş.Ama daha sonraABD'de Microsoft'ta çalışmış belli bir süre.Sonra kurduğu siteden kazandığı para kendine yetince ayrılmış.

Aileni dinle sen kafanın dikine gitme.
Sonra çok pişman olursun

Bak benim yurt dışı hedefim falan yok.
Benim lise 3 yıl boyunca boş gitti.
Orta okulda kötüydü

Bu yüzden babam beni çeşitli işlere verdi garanti bir işim olsun diye
Aslında daha çok benden ümidi kesti diyebilirim

Bense aşırı tembel birisi olarak işlerin hiçbirinde kalmadım
Öyle böyle son seneye kadar geldim şimdi

Bu senede eczaneye girdim.
Eczane ye girmek de kolay değil
Adam babamı uzun yıllardır tanıdığı için işe almıştı

Ben 2 aydan fazla kalmadım
Eğer kalsaydım garanti bir mesleğim olacaktı ve halkeğitimden belge alıp kalfa olarak başlama şansım vardı
Eczacı kalfaları da 3.000 civarı maaş oluyor açıkçası bu para çok değil rahat bir yaşam sürmek için

Ama ben bunları istemiyordum ve kendi kendime sordum ne yapacağım ben diye
En sonunda üniversite okumaya karar verdim ve bu yıldan itibaren sıfırdan sınava hazırlanıyorum diploma notum 52

İşim zor mu?
Zor ama imkansız değil elimden geleni yapacağım ve okuldaki bazı benden bir şey olmaz diyen hocalar dahil arkadaşlarım dahil ve benden fazla umudu olmayan ailem dahil herkese göstereceğim başarılı olacağımı

Gerekirse mezuna kalacağım ama sona kadar gidicem kimsenin şüphesi olmasın

Sen de kendine bir sor okumassan ne yapabilirim diye.
Zaten
Vazgeçersen toparlanmak kolay olmuyor.
Bunu bil

Kimsenin kimseden bir eksiği ya da fazlası yok sadece çalışan var çalışmayan var

Başarılar dostum her şey gönlünce olsun.
Hocam, yazını okudum.
Gaza geldim, ders çalışma isteği geldi.
Ellerine sağlık.

Yurt dışına gitmek istiyorsan üniversite okursan daha şansın olabilir. Malum herkesi ülkelerine almıyorlar. Kendilerine yararı olmayan adamı kimse ülkesine almaz (biz hariç). Üniversite her şey demek değil tabii ki lakin bir belge olması elinde bazı kapıları açabiliyor. Kendini geliştirirsen bin kat iyi şeyler de yaparsın. İlla üniversite okuyan adam oluyor diye de bir şey yok.

Yurt dışına gitmek istiyorsan üniversite okursan daha şansın olabilir. Malum herkesi ülkelerine almıyorlar. Kendilerine yararı olmayan adamı kimse ülkesine almaz (biz hariç). Üniversite her şey demek değil tabii ki lakin bir belge olması elinde bazı kapıları açabiliyor. Kendini geliştirirsen bin kat iyi şeyler de yaparsın. İlla üniversite okuyan adam oluyor diye de bir şey yok.
haklısın

Yeni konular

Geri
Yukarı