Üniversite & ailem vs ben

Ben üniversite okumak istemiyorum. Neden mi? Çünkü insan üniversiteyi ileride para kazanacak bir meslek sahibi olmak için okur. Peki neden ben aylık en fazla 6K para için 4 yıl + stres yapayım? Neden ailem beni zorluyor? Bu konuda "okumazsan adam olmazsın", "en azından meslek sahibi ol. Elinde mesleğin bulunsun. İleride lazım olur" derler ama ben okumadan para kazanabileceğimi ve bu paranın üniversite okumaktan daha fazla alabileceğimi düşünüyorum.
Gelecekte para kazanıp yurt dışına gidip orada çalışıp para kazanıp sonrasında hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Bu benim en fazla 12 yılımı alır ama üniversite okursam bu 16 yıla çıkar. Sizce okumaya değer mi? Nasıl para kazanacağımı biliyorum ve gerçekten başarılı olacağıma inanıyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Kusura bakma ama çok yanlış dusuncelerin var.

Ek olarak yurt dışındaki şirketler seni işe alacakları zaman referanslarına, başarılarına, mevzun olduğun okullara bakarlar. Kuru kuru gidersen şansın %0.

Abi arkadaş kafasında bir senaryo kurmuş onun eksiksiz şekilde işleyeceği sanıyor.
Abi demem sorun olmaz umarım. Ben sizi 18 yaşlarında sanıyordum.

Hepiniz kendini geliştirmek için okuyun diyorsunuz peki kitaplar kendini geliştirmek için yeterli değil mi?
Kitap okumak bence en önemli adım olur kendini geliştirmek için
Üniversiteyi kendini geliştirmek için okumuyorsan boşuna okuma zaten.
Kitaplar insanı geliştirir zaten bence kitap okumak daha önemli olur çünkü bütün bilgiler İnternet ortamında var
Madem biliyorsun neden kazanmaya başlamadın?
18 yaş altıyım kendime ne banka hesabı açarım neden işe vb. alınırım ondan

Sen büyük ihtimal Instagram'da girişimci, yatırımcı gazlama sitelerinde takılıyorsun. Öncelikle okumadan para kazanacağını düşünüyorsun ama aklında herhangi bir güvendiğin fikrin var mı? Yurt dışına çıkman için nitelik sahibi olman lazım para olmadan, üniversite okumadan nitelik sahibi nasıl olacağın hakkında bir fikrin var mı? Kendine bu soruları sor ondan sonra karar vermeni öneririm. Sevgiler.

Üniversite okumadan yurtdışınamı çıkmayı planlıyorsun?

Hani yurt dışı olmasa üniversite fazla gerekmez derim çırak olarak bir yere girsen en son usta falan olduğunda okuyanlardan fazla para kazanma şansın var

Ama yurt dışı girince işin içine bu biraz ütopik kaçıyor.

Sen büyük ihtimal Instagram'da girişimci, yatırımcı gazlama sitelerinde takılıyorsun. Öncelikle okumadan para kazanacağını düşünüyorsun ama aklında herhangi bir güvendiğin fikrin var mı? Yurt dışına çıkman için nitelik sahibi olman lazım para olmadan, üniversite okumadan nitelik sahibi nasıl olacağın hakkında bir fikrin var mı? Kendine bu soruları sor ondan sonra karar vermeni öneririm. Sevgiler.
Hayır instagram kullanmıyorum zaten. Nitelik kısmına gelirsek açıkçası tam olarak bilmiyorum hem biliyor olsaydım bu konuyu açmazdım deyil mi?
Bu meseleler kafamı çok karıştırıyor Hiçbir şey yapmak istemiyorum ne okumak ne yurt dışı için İngilizce vb. Öğrenmek bu sorunu kendimde çözemedim neden isteksizim

Geri
Yukarı