Üniversite bölümleri hakkında sorular

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Fazla uzatmadan kısa bir şekilde sorumu sormak istiyorum.

Ben eşit ağırlık bölümü öğrencisiyim. Dil bölümünü 2 gönüllü olarakdan bir süre sonra reddettim. Daha doğrusu hiç dile geçmemiştim ama bir ara istiyordum. Tabii sonrasında belirli durumlardan ötürü vazgeçtim.

Şu an çalışmalarım iyi gidiyor ve yüksek bir puan alıp iyi bir yere yerleşmek istiyorum.

Konuyu özetledikten sonra, sorum şu ki: Atıyorum ben "a" bölümünü kazandım. Ama bu bölümü bitirdikten sonra da boğaziçi dil okumak istiyorum. Ki derece de gerekiyor. Neyse. Ben o bölümü okuduktan sonra, bir de boğaziçi dili nasıl okuyabilirim? "a" bölümünü okuduğum sırada, aynı zamanda da boğaziçi dili okuyabilir miyim? Yoksa bitirmeden olmaz mı?

Sınava yeniden girmek gerekirse girerim tabii. Yani orası için de derecelik çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anda 2 adet örgün ve aynı seviye yükseköğrenim programına kayıtlı olamazsınız. Yani "a" bölümü lisans (4 yıllık) ise Boğaziçi dil diye ifade ettiğimiz bölümü onunla aynı anda okuyamazsınız.
Peki misal verdiğin bölümü bitirdikten sonra nasıl orayı okuyabilirim? Yine Yks'ye girmem gerekir? Nasıl oluyor tam olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı