Üniversite için laptop yerine Xbox Series S ve daha kötü laptop almak

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ocak-şubat ayı arasında üniversite için maximum 13.000 TL'lik bir laptop almayı düşünüyordum. Ama 15 Eylül tarihinde Xbox Series S'in 4600TL'den satılacağı duyuruldu. 13.000 TL'lik laptoplar genel olarak 2060 ekran kartı, 16 GB RAM, i7 10750H işlemciler içeriyor. Ocak ayı tarihi civarı 3000 serili laptopların geleceğini düşünüyorum, tahminim o yönde. O zaman kadar doların yükselme olasılığı ve 3000 serili laptopların 12-13 bin arasına satılma olasılığının düşük olduğunu düşünüyorum. Ki o zamana kadar 2000 serili laptopların bitme olasılığı da var. Asıl sorum şu: Üniversite zamanı Xbox Series S + 8500 TL civarında laptop almak mantıklı bir hareket olur mu? Xbox Series S'in Game Pass gibi bir avantajı var. Tek şüphe duyduğum şey, konsolun görüntüsünü laptopa bağlayabilir miyim düşüncesi. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsolu alırsanız başka bir ekrana da ihtiyacınız var diye biliyorum. Laptop'a bağlanmaz ama çok mantıklı bence. Dizi, film ve projelerinizi laptop'tan halledip oyunları oradan oynayabilirsiniz.

Konsolu laptopa bağlayamazsın Xbox alacaksan 8K'ya laptop almana gerek yok bence şayet Render yapmayacaksan sadece internet sörfü için 3-4K'lık bir laptop işinizi görecektir geri kalan para size kalmış ben olsam Xbox'ın yanına Game Pass ve EA Play üyeliği alır keyfime bakardım.

Hangi bölümü okuyacaksınız? Render vs yapacaksanız Xbox unutun.
Yok hayır tarih bölümü okuyorum ama her türlü üniversite için laptop gerekli diyorlar. Zaten yurtta kalacağım. Kasa götürürsem 2. gün işlemciyi yerinde bulamam büyük ihtimalle.
Konsolu alırsanız başka bir ekrana da ihtiyacınız var diye biliyorum. Laptop'a bağlanmaz ama çok mantıklı bence. Dizi, film ve projelerinizi laptop'tan halledip oyunları oradan oynayabilirsiniz.
Kablo ile değil de Microsoft'un kablosuz bağlantıları ile yapılabilir belki.

Yok hayır tarih bölümü okuyorum ama her türlü üniversite için laptop gerekli diyorlar. Zaten yurtta kalacağım. Kasa götürürsem 2. gün işlemciyi yerinde bulamam büyük ihtimalle.

Hocam yurtlara konsol götürürseniz herkesin malı olur :) Dikkat edin aman.

Tarih bölümü için ikinci el bir cihaz bile işinizi çok rahat görecektir. 2.el alırsanız 2500₺ sıfır alacaksanız 3500-4000₺ yi laptop için ayırmanız yeterli olur. Xbox yerine belki PS5 alırsınız 😁

Tarih bölümü için ikinci el bir cihaz bile işinizi çok rahat görecektir. 2.el alırsanız 2500₺ sıfır alacaksanız 3500-4000₺ yi laptop için ayırmanız yeterli olur. Xbox yerine belki PS5 alırsınız 😁
PS almayı düşünmüyorum. Xbox almayı düşünme sebebim de Game Pass yüzünden. Amacım tarih bölümü için laptop almak değil zaten. Elimdeki pc hafiften eskimeye başladı, hem ünide rahatça kullanayım hem de beni 3-4 yıl götürsün.

Hocam yapacağınız şey belli. Bu arada Xbox Series S'in 10 GB RAM'i var. Bu yüzden Series X alıp devamında IPS panel, büyük ekranlı 1080p bir leptop işinizi görecektir. Series S cidden donanım konusunda sıkıntı çekersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı