Üniversite kaydını silip başka bir üniversiteye yazılırsak tecil ne olur?

toros4x4

Centipat
Daha fazla  
Okuduğum bölümü bırakıp seneye yeni bir bölüme kaydolmak istiyorum fakat asker kaçağıyken üniversiteye kayıt olunmuyormus. Bu bir senelik süreçte askerligi tecil etmenin bir yolu var mı? Liseden sonra 2 sene erteleniyormuş ama ben o hakkı üniversiteye başlamadan kullandım bir sene mezuna kaldığım için.

Dostum ben de mezuna kalıp inşaat mühendisliği kazanmıştım, 3. sınıfta bırakıp tekrar sınava hazırlandım ve başka üniversiteye yazıldım. Tecil konusunu da çok araştırdım hatta otomatik tecil olur dediler olmadı tam yoklama kaçağı olarak gözükmeme 1 ay kala otomatik tecil edildi. Normali de böyleymiş zaten benim tecil işlemi geç yapılmış. Ama ilk üniversiteni bitirdikten sonra 2. bir üniversiteye kaydolsaydın tecil olmuyordu. Korkmana gerek yok yani bölümü bırakıp ikinci üniversiteye kaydolsan otomatik tecil oluyor

Dostum ben de mezuna kalıp inşaat mühendisliği kazanmıştım, 3. sınıfta bırakıp tekrar sınava hazırlandım ve başka üniversiteye yazıldım. Tecil konusunu da çok araştırdım hatta otomatik tecil olur dediler olmadı tam yoklama kaçağı olarak gözükmeme 1 ay kala otomatik tecil edildi. Normali de böyleymiş zaten benim tecil işlemi geç yapılmış. Ama ilk üniversiteni bitirdikten sonra 2. bir üniversiteye kaydolsaydın tecil olmuyordu. Korkmana gerek yok yani bölümü bırakıp ikinci üniversiteye kaydolsan otomatik tecil oluyor
Hangi üniden hangisine geçtiniz hocam? 3.sınıfta bırakıp tekrar hazırlanmak yürek ister.

Hangi üniden hangisine geçtiniz hocam? 3.sınıfta bırakıp tekrar hazırlanmak yürek ister.
Ktü den omüye geçtim. Valla çevremdeki herkes de sizin gibi dedi fakat ömür boyu sevmeyeceğim bir mesleği yapmaktansa seveceğim mesleği yapma motivasyonu daha ağır bastı :) Bölümü de ailem yazdırmıştı zaten

Üniversite kaydın varsa zaten tecillisindir. Gidip e-Devlet'ten tecil sürene bakar mısın?

Şu an kaydım ve tecilim var ama kaydımı silmeyi düşünüyorum bu dönem başında.

Dostum ben de mezuna kalıp inşaat mühendisliği kazanmıştım, 3. sınıfta bırakıp tekrar sınava hazırlandım ve başka üniversiteye yazıldım. Tecil konusunu da çok araştırdım hatta otomatik tecil olur dediler olmadı tam yoklama kaçağı olarak gözükmeme 1 ay kala otomatik tecil edildi. Normali de böyleymiş zaten benim tecil işlemi geç yapılmış. Ama ilk üniversiteni bitirdikten sonra 2. bir üniversiteye kaydolsaydın tecil olmuyordu. Korkmana gerek yok yani bölümü bırakıp ikinci üniversiteye kaydolsan otomatik tecil oluyor.

Hocam ben de üniversite bölümünü yarıda bıraktığında 2 sene tecil edilebildiğini duymuştum. Benim asıl korkum ben 2 sene tecil hakkımı mezuna kaldığım dönemde kullandığım için bu sene kullanıp kullanamıycağım.

Çok ilginc, lütfen ilinizde bulunan askerlik subesine gidip yetkili personelden ayrintisini ogrenin ancak askere alma kanunu madde 20, ertleme 3. fikra a bendinde "ilisiki kesilenler ve mezunlar" diye bahsettigi kisilerden "ilisiligi kesilenler" sizin gibiler olsa
"Fakülte veya yüksekokul ile meslek yüksekokulundan ilişikleri kesilenler ile yüksekokul ve.
Meslek yüksekokulu mezunlarının askerlikleri ise mezuniyet ya da ilişik kesme tarihinden.
İtibaren iki yıl süreyle ertelenir. " ve "fakülte veya yüksekokul ile meslek.
Yüksekokulundan ilişikleri kesilenler ile yüksekokul ve meslek yüksekokulu mezunları için 28.
Yaşını tamamladıkları yılın sonunu geçemez" metninden anladigim isteğiniz doğrultusunda, ki bu bildiğim kadari ile e-Devlet üzerinden yapilabiliyor ancak ben mezuniyet sonra tecilimi askerlik subesine giderek yapmistim, 2 yil tecil ettirebiliyorsunuz seklinde anladim. Tekrar hatirlatayim lutfen bir askerlik subesine gidip ayrintisini ogrenin cunku ayni maddenin b bendindeki "4 yil ve daha uzun sureli yuksekogretim kurumlarindan mezun" kisi ile m20/3-a bendindeki "fakulte" ogrencilerinin farki tam nedir anlayabilmis degilim dolayisyla yanlış yonlendirmis dahi olabilirim. O yuzden askerlik subesine gidip ogrenir ve ayrintisini bizimle paylaşırsanız hepimiz supheye yer burakmayacak sekilde ogrenmis oluruz. Bol sans.

Şu an kaydım ve tecilim var ama kaydımı silmeyi düşünüyorum bu dönem başında.

Hocam ben de üniversite bölümünü yarıda bıraktığında 2 sene tecil edilebildiğini duymuştum. Benim asıl korkum ben 2 sene tecil hakkımı mezuna kaldığım dönemde kullandığım için bu sene kullanıp kullanamıycağım.
Üniversite kaydını sildirmeye gerek var mı bu arada? 2. üniversitene hazırlan, kazandığın zaman dondur 1. üniversiteni?

Yeni konular

Geri
Yukarı