Üniversite okumak ne kadar mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten tarih bölümünü seviyorsan henüz erken iken bu fırsatını değerlendirmeni ve sevdiğin bölümü okumanı tavsiye ediyorum. Bu bölümde iş imkanlarının diğer bölümlere göre kısıtlı olabileceği doğru ancak bu işsiz kalacağın anlamına gelmez.

Akademi yolunu tercih etmek istediğini belirtmişsin. O zaman bu yolda ilerle. İyi bir araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi olabilirsin.

Akademi dışında Kültür ve Turizm Bakanlığı´nda, müzelerde, belediyelerin kültür-sanat ile ilgili bölümlerinde, kütüphanelerde ya da tarih ile ilgili arşivcilik ve araştırmalar yürüten özel şirketlerde çalışabilirsin. Diğer bölümlere göre kısıtlı olsa da aslında pek çok iş imkanı mevcut. Asıl önemli olan severek çalışmak için ilgilendiğin alanı doğru seçebilmek ve uğraştığın alanı iyi bilmektir.

@technora, bence de. Zevkine okunacak bölüm. Bu sene sözel barajını geçebilseydim, keyfine tarih okurdum :D Ancak geçemedim, keyfine Ankara üniversitesi sinoloji (uzaktan eğitim) yazdım. Uzaktan eğitim umarım işlerimi aksatmaz.

@technora, bence de. Zevkine okunacak bölüm. Bu sene sözel barajını geçebilseydim, keyfine tarih okurdum :D Ancak geçemedim, keyfine Ankara üniversitesi sinoloji (uzaktan eğitim) yazdım. Uzaktan eğitim umarım işlerimi aksatmaz.
Fazlasıyla haklısınız, bu tarz bölümler ana odak olarak görülmemeli. Ben iş istihdamından dolayı yaşanacak problemlerden dolayı eşit ağırlık ve sözel tercihlerini yapmadım bile...

Geri
Yukarı