Üniversite olmadan yazılımcı olmak

başladım liseye geçtim (hepsini kopya ile) matematik hakkında bildiğim tek şey 2+2 = 3 yani.

Türkiyedeki eğitim sistemi sadece zamanımızı çalmak için var

Neredeyse hicbir sey bilmedigin halde egitim sistemine sallaman cok iyi. Okulu terk edip kopya ile bir seyler basarmaya calisan tiplere egitim sistemi ne yapsin.

Yazılım zaten matematiği iyi olmayan gençlerin para kazanabilmesi için icat edilmiş bir şey.

Şöyle bir cv var elinde;

eğitim: Eğitim durumum yerlerde ortaokulda okulu terk ettim, açıktan okumaya başladım liseye geçtim (hepsini kopya ile)
matematik: matematik seviyem bir ortaokul seviyesindeki öğrenci kadar
yabancı dil: A2 seviye ingilizce (ve halende kursa gitmeye devam ediyorum)
kişisel çalışmalar: sıfırdan yüze matematik kitapları ile çözmeye çalışıyorum, ingilizcem de olacak matematiği de düzelteceğim ekipmanda var
ekipman: 130K'lık bir laptopumda var (Asus rog strix scar 18)
vizyon: kimsenin altında çalışmayı düşünmüyorum zaten kendi işimi kendim kurarım
vizyon 2: büyük şirketlerde kariyer edinebilirim (tek vizyon seçsen daha iyi olur bence)
sektör bilgisi: bir arkadaş google'ın üniversite diploması istemediğini belirtti
motto: güzel bir disiplin ve öz istekle inanın her şeyi yapabiliriz
profil özet yazı: Yolun daha başındayım kim bilir belki yeni bir a101 kurucusu bile olabilirim

Yolun açık olsun, ne diyelim.

Yazılım zaten matematiği iyi olmayan gençlerin para kazanabilmesi için icat edilmiş bir şey.

Şöyle bir CV var elinde;

eğitim: Eğitim durumum yerlerde ortaokulda okulu terk ettim, açıktan okumaya başladım liseye geçtim (hepsini kopya ile)
matematik: Matematik seviyem bir ortaokul seviyesindeki öğrenci kadar.
yabancı dil: A2 seviye İngilizce (ve halende kursa gitmeye devam ediyorum)
kişisel çalışmalar: Sıfırdan yüze matematik kitapları ile çözmeye çalışıyorum, ingilizcem de olacak matematiği de düzelteceğim ekipmanda var.
ekipman: 130K'lık bir laptopumda var (ASUS ROG STRIX Scar 18)
vizyon: Kimsenin altında çalışmayı düşünmüyorum zaten kendi işimi kendim kurarım.
vizyon 2: Büyük şirketlerde kariyer edinebilirim (tek vizyon seçsen daha iyi olur bence)
sektör bilgisi: Bir arkadaş Google'ın üniversite diploması istemediğini belirtti.
motto: Güzel bir disiplin ve öz istekle inanın her şeyi yapabiliriz.
profil özet yazı: Yolun daha başındayım kim bilir belki yeni bir A101 kurucusu bile olabilirim.

Yolun açık olsun, ne diyelim.

Hocam beni bu kadar önemseyip bana CV çıkardığınız için teşekkür erderim Allah razı olsun iki saattir gülüyorum.

Hocam beni bu kadar önemseyip bana CV çıkardığınız için teşekkür erderim Allah razı olsun iki saattir gülüyorum.
Ağlanacak halinize gülüyorsunuz sanırım. Troll konu galiba :) Herkes laf anlatmaya çalıştı oysaki size

Hepsi tecrübeli ve diplomalı çalışanlar arıyor. Ortaokulu bırakmış, üniversite okumamış birisini neden alsınlar? Çok çok iyi de olsan bir diplomaya keserler işten.

Geri
Yukarı