Üniversite sınavına hazırlanmak

O fikir de çok güzel geliyor fakat açığa geçmek bambaşka bir dert. Kendime güvenemiyorum o konuda. Dershaneye gideceğim eve gelince saatlerce çalışır mıyım bilmiyorum. Üstelik tek başıma olacağım arkadaşlarımdan ayrı çalışmak da garip hissettirecek.

Ne farkı var?

O zaman okuldan eve gidince de çalışmazsın kusura bakma.

Tek başına ol 4-5 ay bir şey kaybetmezsin. Zaten okuldaki gırgır makara yüzünden okulda da çalışamazsın.

4-5 ay arkadaşlarından ayrılsan bir şey kaybetmezsin.
Sorun arkadaşlarımdan ayrılmam değil. Kütüphaneye vs. arkadaşlarımla gitmeye onlarla birlikte okul hayatında çalışmaya alıştığım için onlar yokken tek başıma kütüphaneye gidip çalışmak garip hissettireceğinden söylemiştim. Ama tabii ki bu çok küçük bir örnek. Dediğim gibi açığa geçmek çok mantıklı olsa da çok sorumluluk yüklüyor.

@dehayz ne okulu ne de dershaneyi bırak. Orlarda geçirdiğin zamanı değerlendir, gücün kalırsa evde 1-2 saat test çözersin. Bence okulu ya da dershaneyi bırakmak mantıklı değil.

@dehayz ne okulu ne de dershaneyi bırak. Orlarda geçirdiğin zamanı değerlendir, gücün kalırsa evde 1-2 saat test çözersin. Bence okulu ya da dershaneyi bırakmak mantıklı değil.
Gücün kalırsa evde 1-2 saat test çözersin diyorsunuz fakat ben evde ders çalışmazsam okuldaki anlatılanlarla da dershanedeki anlatılanlarla da hiçbir şey elde edemem.

Sorun da bu zaten, söylediğim gibi düzenli olarak çalışmaya sıfırdan başladığım için tyt'ye yeni başladım mesela fakat dershane çok daha ileride ben öğrenmem gereken dersleri öğrenemeyeceğim dershaneyle ilerlersem.
Aynı şekilde okulla ilerlersem de zaten okuldaki dersle pek bir şey öğrenemiyorum.

Dershaneyi bırakmanın mantıklı gelmesinin sebebi hem yeni başlayacağım için konulara tamamen anlayarak ilerleyebilecek olmam hem de zamanımın çoğunu verimli kullanacağımı düşünüyorum dershanede gereksiz zaman kaybettiğimi düşündüğüm anlar da oluyor.

Okul içinde hiçbir şey öğrenemiyorsunuz bir ayt konusu anlatıyor hoca fakat youtube üzerinden 2 saat çalışsam daha iyi anlarım o yüzden okula pek güvenmiyorum. Sadece oradaki rehberlikçilerle oradaki disiplin için bulunmak mantıklı geliyor.

Sorun arkadaşlarımdan ayrılmam değil. Kütüphaneye vs. arkadaşlarımla gitmeye onlarla birlikte okul hayatında çalışmaya alıştığım için onlar yokken tek başıma kütüphaneye gidip çalışmak garip hissettireceğinden söylemiştim. Ama tabii ki bu çok küçük bir örnek. Dediğim gibi açığa geçmek çok mantıklı olsa da çok sorumluluk yüklüyor.

Dershaneden arkadaş yap onlarla git kütüphaneye o zaman. Dershane bırakacağım diyorsun en azından okulu bırak sana faydalı olan yerde etinden sütünden faydalanmaya bak.

Okulu salmak oldukça mantıklı. İnanın okulda kaybedilen zaman göz önüne alınınca mantıklı diyorsunuz.

O 8 saatin 4 saatini derse ayırsan fayda sana boş ders görüp 10 dersin sınavlarına hazırlanmaya çalışmaktansa hiç yoktan faydası olur. Zaten dershanede farklı bir ders görmüyor. Hatta boş konular atılıp sınav konuları işleniyor ki ikisini de aynı anda götürmek çok zor kalan gücünle ders bile çalışasın gelmiyor.

Okulu salmak oldukça mantıklı. İnanın okulda kaybedilen zaman göz önüne alınınca mantıklı diyorsunuz.

O 8 saatin 4 saatini derse ayırsan fayda sana boş ders görüp 10 dersin sınavlarına hazırlanmaya çalışmaktansa hiç yoktan faydası olur. Zaten dershanede farklı bir ders görmüyor. Hatta boş konular atılıp sınav konuları işleniyor ki ikisini de aynı anda götürmek çok zor kalan gücünle ders bile çalışasın gelmiyor.
Çok haklısınız fakat açığa geçmenin hem bir aile baskısı hem de ders çalışma zorunluluğunun artma durumu da var biraz psikolojik anlamda da zorluyor.

Çok haklısınız fakat açığa geçmenin hem bir aile baskısı hem de ders çalışma zorunluluğunun artma durumu da var biraz psikolojik anlamda da zorluyor.

O zaman ders çalışacaksın bitti. Bıraksan gitmeyeceksen niye para verdirdin diye laf edecekler. Zaten şu anda da baskı vardır. Üniversite istiyorsan çalışacaksın zaten bir zorunluluk bu daha ne kadar artsın?

Haklısınız ben de bunun geç de olsa farkındayım.

Ben derim geç açığa olan tüm zamanını değerlendir. Zaten dershanede yeterince iyi olacak şekilde eğitimi vereceklerdir sana her ne kadar geri olsan da...

Okul sana ne katıyor veya katabilecek, dershane sana ne katıyor veya katabilecek bir ölç tart derim.

Geri
Yukarı