Üniversite sınavını hiç çalışmadan kazanabilen var mı?

Merak ettiğim için açtım, hiç çalışmadan ya da çok az çalışarak istediği bölümü kazanmış olan var mı aranızda?

0 çalışma ile girdim sınava bilgisayar programcılığı açık öğretime geçtim. Bir yandan okurken bir yandan alanım olan mesleğimle deneyim kazanıyorum. 2 sene bitince DGS ile 4 yıllığa geçmeyi düşünüyorum. Yani evet, kazandım.

0 çalışma ile girdim sınava bilgisayar programcılığı açık öğretime geçtim. Bir yandan okurken bir yandan alanım olan mesleğimle deneyim kazanıyorum. 2 sene bitince DGS ile 4 yıllığa geçmeyi düşünüyorum. Yani evet, kazandım.
Bilgisayar programcılığı kazanmak için sözel bölümlerden az biraz soru yapmanız yeter. Kaç puan 200 mü? Anadilinizde sorulan sorularıda bir zahmet mantıkla yapın yani. Üzgünüm ama bu bir başarı değil dostum.

2018'de kazandım. 350.000 EA sıralaması yaparak 2017'de 250.000 sıralamadan kapatmış bölüme girdim.

Şunu da söyleyeyim, pişmanım. Kazandığım bölümden değil ama üniversite hayatımın verimli geçmemesi sebebiyle. Ders çalışma alışkanlığım hala yok çünkü.

Bilgisayar programcılığı kazanmak için sözel bölümlerden az biraz soru yapmanız yeter. Kaç puan 200 mü? Anadilinizde sorulan soruları da bir zahmet mantıkla yapın yani. Üzgünüm ama bu bir başarı değil dostum.

350 TYT puanı yaptım ama AYT hiç olmadığı için 600K'da kaldım. Ben istediğim bölümün diplomasını 4 senelik ile birleştirerek başarı elde ettiğimi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı