Üniversite sınavını hiç çalışmadan kazanabilen var mı?

Ben kazandım bundan 3 yıl önce :D fakat eğitime devam edemedim çalışmak zorundaydım. Şu an çalışıyorum ve bu sene de sınava gireceğim ve 0 çalışma ile yine bir yere yerleşebileceğime adım gibi eminim. Zaten Total'de 15-20 netiniz bile olsa bir yere yerleşiyorsunuz. Çok yüksek hedefleriniz olmadığı sürece çalışmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. Hele ki benim için sırf diploma olsun, halihazırda çalıştığınız şirkete vereyim de maaşım kıdemim artsın diyorsanız hiç hiç gerek yok.

Atalarımızın da dediği gibi; emek olmadan yemek olmaz. Yani bir şey kazanmak için çalışmak, gayret göstermek gerek. Yoksa kazanacağın bölüm ya kötü ya kalitesiz olur. Ve hayatında işsiz dolaşırsın.

Tam olarak hangi zaman diliminde çalışmayarak kazandığını sorduğuna bağlı. Eğer son 2 sene az çalışarak soruyorsan ben o şekilde kazandım. Ama benim ailemde matematikçi çok. Annem babam dedem dayılarım hepsi fen bilimlerinde iyiler. Yani benim de çocukluğumdan beri bu konularda altyapım var. O yüzden sınav için acayip çalışmak zorunda kalmadım. Hatta son 2 sene doğru düzgün çalışmadım denebilir. Eğer altyapı yok bir de hiç çalışmadan iyi bir bölüm kazanmayı soruyorsan o biraz ütopik bir durum gibi. Kimse hiçbir şey bilmeden iyi bir puan alamaz.

Ben kazandım bundan 3 yıl önce :D fakat eğitime devam edemedim çalışmak zorundaydım. Şu an çalışıyorum ve bu sene de sınava gireceğim ve 0 çalışma ile yine bir yere yerleşebileceğime adım gibi eminim. Zaten Total'de 15-20 netiniz bile olsa bir yere yerleşiyorsunuz. Çok yüksek hedefleriniz olmadığı sürece çalışmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. Hele ki benim için sırf diploma olsun, halihazırda çalıştığınız şirkete vereyim de maaşım kıdemim artsın diyorsanız hiç hiç gerek yok.
Mütercim tercümanlık istiyorum ben fakat hiç çalışamadım, kendimi çok hırpalamama gerek var mı?

Hocam 1 defada anlayip unutmayan bir insan bile olsa, geçmişte cok çalışmıştır,beyni geliştirmiştir,beyni yormadan calistirmadan ,gelistiremezsin , konular yabanci olursan, bilgin,fikrin yoksa ,zeka pek ise yaramaz

7 yıllık profesyonel yatıcı ve iş erteleyiciyim. Pişmanım.

Haylazlığı acilen bırakman gerek.
Haylazlık değil aslında, bazı kayıplar yaşadım bu sene ve kendimi toparlayamadım. Bundan kaynaklı olarak çalışamadım, sınav aklıma bile gelmedi. Mütercim tercümanlık istiyorum, Matematik ve Fen harici diğer dersleri ortalama olacak şekilde yapabilirim. YDT iyi bir sonuç getiririm fakat yine de başarabilir miyim bilmiyorum, en kötü mezuna kalacağım.

350 TYT puanı yaptım ama AYT hiç olmadığı için 600K'da kaldım. Ben istediğim bölümün diplomasını 4 senelik ile birleştirerek başarı elde ettiğimi düşünüyorum.
Dgs yi kazanmak başarıdır. Kazandığında bunu söyleyebilirsin ama programcılık bir başarı değil ne yazıkki.

Yeni konular

Geri
Yukarı