Üniversitede dışlanmak

724634

Femtopat
Merhaba, üniversite 1.sınıf öğrencisiyim, biyoloji bölümünde okuyorum. Grup ödevlerimiz oluyor fakat sormama rağmen hiçbir grup beni kabul etmedi zaten çok kalabalığız gibi bahaneler uydurdular. Ben de ödevi kendi başıma yaptım hoca da ödev doğru olmasına rağmen grup olarak yapmadığımdan puan kırdı. Geçen hafta da botanik bahçesine gezi düzenlenmiş ama hoca okul epostalarına bunu yazmamış, bunun yerine sınıf temsilcisinden duyurmasını istemiş ama kimsede numaram olmadığından bundan haberim olmadı ve geziye katılamadım yine hoca vize notunu bu gezi ile alakalı bir ödevden verecekmiş ben katılmadığım için direkt 0 yazmış. Sınıfta tanıdığım veya şu ana kadar konuştuğum kimse yok. Asperger sendromluyum bu sebeple insanlarla iletişim kurmakta zorlanıyorum. Göz teması kuramıyorum ve konuşurken mimiklerimi kullanamıyorum. Ödevler ve grup çalışmaları ile ilgili kiminle konuşmaya çalışsam benimle ilgilenmedi. İnsanlar genelde iletişim kurmaya çalıştığımda benden uzaklaşıyorlar, arkamdan ne tuhaf çocuk robot gibi hareket ediyor diye konuştuklarını duydum bu gidişle bu dışlanma meselesi yüzünden tüm uygulamalı derslerden kalacağım. Ne yapmam lazım bir önerisi olan var mı?

Tanıdığın biri aracılığıyla arkadaş edin diyeceğim ama pek mümkün gözükmüyor. Allah yardımcın olsun dostum, aklıma fikir gelirse seninle paylaşacağım.

Hocam Öğretmenize durumu anlatınız.Siz sınıfta yokken bir konuşma yapar , olay düzelir.Üniversitede gruplaşma hep vardı bende yaşadım.Umarım yardımcı olur öğretmeniniz.

Şimdi öncelikle bu linkteki videoyu izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonra ilk olarak anlık durumu kurtarmak açısından üniversitede en ılımlı samimi gördüğün hoca öğretmen her neyse gidip durumunu ve iletişimde zorluklar yaşadığını anlat maksat durumu bilsinler yardımcı falan olurlar.
Hastalığınla ilgili pek bilgim yok lakin iletişim ile ilgili sıkıntılar diye anlıyorum.
İlk fırsatta diksiyon ve iletişim teknikleri dersi alabilirsin lisede ben de almıştım benimki bölümümden dolayı zorunlu dersti bir bakmanı öneririm.
Kitap falan okuyabilirsin vücut yapabilirsin.
Giyinişine yürüyüşüne falan dikkat edip saçını falan yapıver ne bileyim güzel kok falan tabii bunlar maddiyata da bağlı.
Eğer kız arkadaş yapamıyorsan da o işi bir süre gizli sekmeden halledersin. 😌😉🤤🤤🤤
Genel olarak aklıma gelen şeyleri yazdım diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.

Hocalarınızla konuşun, sosyal anksiyete bozukluğu hastası olarak ben de benzer problemleri yaşadım. İkinci sınıftayken bölüm başkanı hocamla konuştum, hocalar beni anlamış zaten, kendim bir şey demeyince hocalar da pek üstüme düşmemiş.

Sunumları hocanın odasında yapmıştım, bir başka hocam da grup çalışması için grup ayarlamıştı bana. Okulum 1 sene uzadı ama bir şekilde mezun oldum. Araya pandemi girince grup çalışmalarına gerek kalmamış oldu.

İnsanlar empati yoksunu, insan halinden pek anlamıyorlar. Her tipten insan olduğunu bilmiyorlar, herkesi kendisi gibi zannediyorlar. Kafana takma, kendini üzme.

Hocalarınızla konuşun, sosyal anksiyete bozukluğu hastası olarak ben de benzer problemleri yaşadım. İkinci sınıftayken bölüm başkanı hocamla konuştum, hocalar beni anlamış zaten, kendim bir şey demeyince hocalar da pek üstüme düşmemiş.

Sunumları hocanın odasında yapmıştım, bir başka hocam da grup çalışması için grup ayarlamıştı bana. Okulum 1 sene uzadı ama bir şekilde mezun oldum. Araya pandemi girince grup çalışmalarına gerek kalmamış oldu.

İnsanlar empati yoksunu, insan halinden pek anlamıyorlar. Her tipten insan olduğunu bilmiyorlar, herkesi kendisi gibi zannediyorlar. Kafana takma, kendini üzme.
Bende de var anksiyete. Yeni insanlarla tanışmaktan çok çekiniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı