Üst komşu problemi

Siz uyarmışsınız. Apartman yöneticisine iletmişsiniz. Apartman yöneticisi şikayetinizi iletmiş. Tüm apartman sakinlerinin uyması gereken asgari medeniyet kurallarını hatırlatan yazı girişteki panoya konmuş. Ama üst komşunuz tüm bunlara rağmen gürültü yapmaya devam etmiş. Siz de gidip kavga etmemiş, gürültüye gürültü yaparak karşılık vermemişsiniz. Savcılığa gidip yasal hakkınızı kullanıp şikayetçi olmuşsunuz.

Varsa, daha medeni bir çözüm yolu! Paylaşın ki, biz de öğrenelim!

Senaryoda haklısınız fakat olay öyle değil ben daha kendilerine bile söylemedim bugün yöneticiyle konuştum kendilerine söyleyeceklerini durumu anlatacaklarını söyledi eğer yine devam ederlerse farklı yollara başvurabilirim öneriniz için teşekkürler.

Maalesef ses yalıtımı olmayınca o sesi engellemek mümkün değil. Telefonda konuştuğum arkadaşım bile alt kattaki komşunun sesini duyup televizyon açık sanıyor. Sadece o da değil. Yan evleri bile duyuyorum çünkü evler dip dibe. Kim kimi aldatmış, kim kimi dolandırmış, kimin kızı kocaya kaçmış hepsine hakimim :D

Arkadaşların dediği gibi tek çözüm kulak tıkacı. Huylanırım dersen, yatıştırıcı papatya çayı ve ılık sütü içtimi top patlasa uyanmazsın hocam :D

Maalesef ses yalıtımı olmayınca o sesi engellemek mümkün değil. Telefonda konuştuğum arkadaşım bile alt kattaki komşunun sesini duyup televizyon açık sanıyor. Sadece o da değil. Yan evleri bile duyuyorum çünkü evler dip dibe. Kim kimi aldatmış, kim kimi dolandırmış, kimin kızı kocaya kaçmış hepsine hakimim :D

Arkadaşların dediği gibi tek çözüm kulak tıkacı. Huylanırım dersen, yatıştırıcı papatya çayı ve ılık sütü içtimi top patlasa uyanmazsın hocam :D

Kulak tıkacı çözüm değil. Dünyayla olan iletişiminizi kesiyorsunuz. Evde bulunanlardan biri acil bir durum için yardım istese, onu duyamazsınız. Kulak tıkacı, ancak geçici bir süre binanızda tadilat varsa veya yakında inşaat varsa uyku sırasında kullanılabilir.

Gidin komşunuzla konuşun. Gürültü yapmaya devam ederse, savcılığa gidip şikayetçi olun. Düzgün medeni bir insansa, zaten gelip sizden özür dileyecek ve şikayeti geri almanızı rica edecektir. Medeni biri değilse, mahkeme sonuçlarına katlanır. Hala devam ederse, tekrar şikayet edersiniz. Tekerrür suçtan dolayı bir sonraki cezası katlanarak artar.

Kulak tıkacı çözüm değil. Dünyayla olan iletişiminizi kesiyorsunuz. Evde bulunanlardan biri acil bir durum için yardım istese, onu duyamazsınız. Kulak tıkacı, ancak geçici bir süre binanızda tadilat varsa veya yakında inşaat varsa uyku sırasında kullanılabilir.

Gidin komşunuzla konuşun. Gürültü yapmaya devam ederse, savcılığa gidip şikayetçi olun. Düzgün medeni bir insansa, zaten gelip sizden özür dileyecek ve şikayeti geri almanızı rica edecektir. Medeni biri değilse, mahkeme sonuçlarına katlanır. Hala devam ederse, tekrar şikayet edersiniz. Tekerrür suçtan dolayı bir sonraki cezası katlanarak artar.

Hocam sorun bu zaten. Gürültü yapmıyorlar. Diğer komşular zamanında birbirini çok şikayet etmiş. Polis gelip dinlemiş ve sesin gayet normal olduğu ortaya çıkmış. Yani duvarlar aşırı dandik ve sesi yalıtacağına daha çok iletiyor. Adamın öksürmesi, hapşırması, konuşması, televizyon sesi vs. hepsi en düşük seviyede olsa bile duyuluyor. Ülkedeki eski evlerin çoğu böyle çakal müteahhit evi.

Yeni taşındığım evde ses yalıtımı vs olmayıp bir de üstüne halden anlamayan bir üst komşu edindim gece topukluyla yürüyüp kapıyı çarpıyor. Gerçekten bu yeni evlerdeki ses problemi nedir anlamıyorum. Uykum zaten hafif olduğu için sürekli kesiliyor bunu önlemek için fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam sizde yine sadece üst komşudan ses geliyormuş. Bize 2 kat aşağıdaki market arabasının sesi bile geliyor. İlk taşındığımızda cidden sinirimi çok bozuyordu. Şu an ses gelmese garibime gidiyor, o kadar alışmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı