Üvey annem beni istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
18 yaşının Altında ve ailevi huzuru olmadığını kanıtlayan her çocuk, Sosyal hizmetlerin (sığınma evleri) evinde kalabilirler hatta aile içi kavgalarda bile 1 ay gibi süre ile Kali'na biliyor.

Yok kalınmıyor hocam.

Bir hafta devlet sizi koruma altına alıyor. Bir hafta kaldıktan sonra Devletin atadığı çocuk psikoloğu eşliğiyle ailesinin yanına gidiyorlar konuştuktan sonra tekrar geri alıyorlar. Ailesi istemiyorsa da yine Yetimhanede değil, Devletin kendi yurtlarına (Anne ve babanın çocuğunun maddi ihtiyaçlarını karşılama şartıyla) yerleştiriyorlar.

Yok kalınmıyor hocam. Bir hafta devlet sizi koruyor o şekilde bir hafta kaldıktan sonra Devletin atadığı çocuk psikoloğu eşliğiyle ailesinin yanına gidiyorlar konuştuktan sonra tekrar geri alıyorlar. Ailesi istemiyorsa da yine Yetimhanede değil, Devletin kendi yurtlarına (Anne ve babanın çocuğunun maddi ihtiyaçlarını karşılama şartıyla) yerleştiriyorlar.
zaten kanıtlarsa dedim, kanıtlayamazsa 1 ay geçici kalına biliyor
1 ay max süre.

Sizin anneniz değil zaten. Kime neymiş alacağı mouse a karışıyor. Görde sanki kendisi büyütmüş. Kendi oğulları istese laf etmez. Babanızla konuşmayı deneyin. Olayı anlatın bu kadın vs beni istemiyoe diye işe yaramassa annenize gitmeyi talep edin. Anne yüreği daha iyidir bu tip durumlarda.

Hocam

Merhaba;
Ben 11 yaşında iken annemle babam ayrıldı.
Benim velayetim de babamdaydı.
İyi kötü geçiniyorduk ama bundan yaklaşık 1 sene önce bir kadınla tanıştı babam ve onunla bu sene nisan ayında evlendi. Onun 2 tane çocuğu var benimle beraber yaklaşık 3 kişiyiz çocuk olarak. Babam kadının çocuklarına değer verirken, üvey annem bana hiç değer vermiyor.
Yemek bile yapmıyor sabahları kendi yemeğimi kendim yapıyorum 1 aydır. Yeni bir eve çıkacağız ve çıkacağımız ev 3+1 bu durumdan üvey annem rahatsız, çünkü 2 kişi tek odada kalmak zorunda maddi sıkıntılardan dolayı. Bu ev konusu çıktığından beri (1 aydır) benimle sürekli babamın yanında kavga ediyor, laf ediyor vesaire vesaire.
Babamda evin düzeni bozulmasın diye laf etmiyor ama artık bugün iş çığrından çıktı gibi bir şey.
Bugün sabah kahvaltı için bir yere gittik. Orada bir tane mouse gösterdim babama babam da taşınalım alırız dedi.
Üvey annem hemen atladı olaya nasıl alırsın çocuğa fareyi yok mu falan falan bir sürü laf etti. Sonrasında ise bana dediği şu 'Kemal ben seninle artık bir yere çıkmak aynı yerde bulunmak istemiyorum' dedi. Babam ses etmedi ama gerçekten çok üzülmeye başladım. Gidecek bir yerim de yok. Yani annem var ama pek iyi değil aramız.
Kadının da istediği bu sanırım beni annemin yanına göndermek.
Ne yapmam gerekiyor bu konuda?

Hocam velayetiniz babanızda bu yüzden seve seve 18 yaşına kadar bakmak zorundalar. Kadını delirtin hocam, böyle bir şey istediğinde yapmayın, işim var falan deyin. Zaten ne diyebilir ki?

Merhaba;
Ben 11 yaşında iken annemle babam ayrıldı.
Benim velayetim de babamdaydı.
İyi kötü geçiniyorduk ama bundan yaklaşık 1 sene önce bir kadınla tanıştı babam ve onunla bu sene nisan ayında evlendi. Onun 2 tane çocuğu var benimle beraber yaklaşık 3 kişiyiz çocuk olarak. Babam kadının çocuklarına değer verirken, üvey annem bana hiç değer vermiyor.
Yemek bile yapmıyor sabahları kendi yemeğimi kendim yapıyorum 1 aydır. Yeni bir eve çıkacağız ve çıkacağımız ev 3+1 bu durumdan üvey annem rahatsız, çünkü 2 kişi tek odada kalmak zorunda maddi sıkıntılardan dolayı. Bu ev konusu çıktığından beri (1 aydır) benimle sürekli babamın yanında kavga ediyor, laf ediyor vesaire vesaire.
Babamda evin düzeni bozulmasın diye laf etmiyor ama artık bugün iş çığrından çıktı gibi bir şey.
Bugün sabah kahvaltı için bir yere gittik. Orada bir tane mouse gösterdim babama babam da taşınalım alırız dedi.
Üvey annem hemen atladı olaya nasıl alırsın çocuğa fareyi yok mu falan falan bir sürü laf etti. Sonrasında ise bana dediği şu 'Kemal ben seninle artık bir yere çıkmak aynı yerde bulunmak istemiyorum' dedi. Babam ses etmedi ama gerçekten çok üzülmeye başladım. Gidecek bir yerim de yok. Yani annem var ama pek iyi değil aramız.
Kadının da istediği bu sanırım beni annemin yanına göndermek.
Ne yapmam gerekiyor bu konuda?
En iyisi ya o kadın yokken babanızla konuşacaksınız yada olayı öz annenize anlatacaksınız.

Öz oğluna karşı böyle şeyler söylediğini çok iyi biliyor adam, bilmiyor falan mı zannediyorsunuz? :) Neyi kanıtlayacak adama?

Annenle umarım aranı iyi tutmuşsundur. Telefon aç, durumu anlat. Kafanın karıştığını ve ne yapacağını bilmediğini söyle. Yardım iste, sana yol göstersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Şunu söylemek isterim: Her şeye rağmen babanla berabersin ve onun ailesinde bir yerin var. Diğer kişiler ne derse desin sen o ailenin bir üyesisin, senin de fikirlerinizi belirtme ve istediğinizi yapma hakkınız var. Eğer ki o evde kalman baban için bir problem teşkil etmiyorsa mümkün oldukça babanın yanında ol ve sürekli onunla iletişim halinde ol. Diğer kişi veya kişiler istesin veya istemesin, bu duruma seve seve alışmak zorundalar. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı