Ultrabook Tavsiyesi

EgeÇamlıkaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ultrabook almak istiyorum ama bana ne kadara mal olur bilmiyorum. Şu an yüksek donanımları olan bir masaüstü bilgisayarım var. Asus K555LN laptopum var ama kardeşime vermeyi düşünüyorum. Masaüstüm olması dolayısıyla oyun falan oynamayacağım, mühendislik öğrencisiyim öyle yüksek donanımlara da ihtiyacım yok. İsteğim hızlı, hafif, şık, uzun pil ömürlü bir ultrabook. İçinde SSD olmalı (en az 256 GB) ya da boş sata slotu olmalı (1 HDD 1 SSD için), CD-ROM'a ihtiyaç duymuyorum. Daha çok internette gezmek, film izlemek ve okulda işim olduğunda götürmek için düşünüyorum. 14 inç olması tercihim, 13 küçük geliyor, 15.6 çok ince ve hafif ise kabul edilebilir. Dediğim gibi Asus K555LN'den çok daha hafif, ince bir şeyler arıyorum. Tercih ettiğim markalar Asus, Lenovo, Toshiba fakat farklı önerilere açığım tabiiki. Fiyat konusunu tam belirleyemedim ama 3000TL'den düşük olması tercihim, fakat çok iyi bir seçenek varsa biraz esnetebilirim bu rakamı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler ama dediğim gibi bu denli yüksek donanımlara ihtiyacım yok, hızlı olması ve ihtiyacımı karşılaması yüksek pil ömürlü olması benim için yeterli. Bir de şu ekran açılınca kasayı kaldırma olayı var ya ultrabooklarda çok rastlanan, onu hiç sevmiyorum bilgisayarım ekranı açıkken de yere tam otursun isterim.

Ultrabooklarda bir 2000Tl'ye kadar olan cılız donanımlı ürünler, bir de 4500TL ve üstü 256GB SSD, az biraz iyi işlemcisi bulunan ürünler var. Arada bir şey bulmak pek kolay değil, bazı Casper modelleri falan var.
Mantıklı seçenekler:
  • Aynı fiyata hafif, aynı zamanda performanslısı cihaz alınamadığı için dizüstü bilgisayarını kardeşine verme, kullan. :)
  • Apple MacBook Air Intel Core i5 5350U 8GB 128GB SSD MacOS Fiyatı (bu fiyata daha hafif, pil süresi daha iyi bir ürün yok.)
  • Paraya kıyıp iyi bir ultrabook al, aldığına değsin. (en az mantıklı olan) :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı