Ultrabook Tavsiyesi

HP almayın, kronik ısınma sorunu var. Hele hele ultrabooklarını hiç almayın. Fanlı bilgisayarları bu kadar ısınıyorken fansız ultrabooklarını düşünemiyorum. Hayatta para vermem HP'ye

HP almayın, kronik ısınma sorunu var. Hele hele ultrabooklarını hiç almayın. Fanlı bilgisayarları bu kadar ısınıyorken fansız ultrabooklarını düşünemiyorum. Hayatta para vermem HP'ye
Bence deneyimlemediğiniz cihazlar hakkında yorum yapmayın. Kullandığım cihaz HP Envy 2PR54EA. Cihazımda test ettiğim oyunlar ise Hellblade Senua's Sacrifice (medium), GTA 5 (high), Quantum Break (Mid-High). Testlerde ortalama ve üstünde fps değerleri gözlemledim ve sıcaklık artışı neredeyse çok azdı. Metal kasa kullandığından ısı kolayca dağılıyordu, aynı zamanda çift fan hava sirkülasyonunu gayet iyi yapıyor olacak ki bolca havalandırma kanalı bulunuyor. Evet, ısınma neredeyse yok ancak oyun oynarken fan sesi biraz rahatsız edebilir. Normal bir laptop günlük işlevlerde nasıl fan sesi çıkarıyorsa bu cihazda aynısını oyun oynarken yapıyor. Günlük işlevlerde ses hiç yok ancak "acaba fan mı durdu" diye sorabilirsiniz kendi kendinize. Cihaz gayet kaliteli ve çok memnunum.

Bence deneyimlemediğiniz cihazlar hakkında yorum yapmayın. Kullandığım cihaz HP Envy 2PR54EA. Cihazımda test ettiğim oyunlar ise Hellblade Senua's Sacrifice (medium), GTA 5 (high), Quantum Break (Mid-High). Testlerde ortalama ve üstünde fps değerleri gözlemledim ve sıcaklık artışı neredeyse çok azdı. Metal kasa kullandığından ısı kolayca dağılıyordu, aynı zamanda çift fan hava sirkülasyonunu gayet iyi yapıyor olacak ki bolca havalandırma kanalı bulunuyor. Evet, ısınma neredeyse yok ancak oyun oynarken fan sesi biraz rahatsız edebilir. Normal bir laptop günlük işlevlerde nasıl fan sesi çıkarıyorsa bu cihazda aynısını oyun oynarken yapıyor. Günlük işlevlerde ses hiç yok ancak "acaba fan mı durdu" diye sorabilirsiniz kendi kendinize. Cihaz gayet kaliteli ve çok memnunum.
5000 liralık ultrabook da bir zahmet ısınmasın. Ancak şu var ki aynı donanıma sahip örneğin bir Asus ile aynı oyunlarda aynı grafiklerle aynın testi yaparsan emin ol CPU ve GPU sıcaklığı Asus'ta çok daha az olacaktır. Bir de burada konuştuğumuz bilgisayarlar max 3000 liralık ultrabooklar. Sen 5 milyarlık bilgisayar hakkında konuşuyorsun. HP'de kime sorarsan sor kronik ısınma sorunu vardır. Buna eminim yani. Ayrıca verdiğin örnek de çok saçma, '' Günlük işlevlerde ses hiç yok ancak "acaba fan mı durdu" diye sorabilirsiniz''. Bu ultrabookların zaten kuş kadar fanı var ne sesi çıkarıcak normal işlemlerde. Normal laptoplar zaten 15.6 lık standart laptoplar ve fanları bu bilgisayarınkinden daha büyük bırak da fark olsun. Belirtmene bile gerek yoktu.

Daha bu işlerde toysunuz anladığım kadarıyla. Size hitabım gayet saygılı ve iyi nitelikte, ancak hitabınız hoşuma gitmedi. Önceden Asus x552ep-sx007h diz üstü bilgisayarı ve az da olsa Asus UX 310UQ kullandım. Emin olun arada kalite ısınma ses gibi kriterlerde farklar var (HP'nin aleyhine). 5 bin tl ücreti olan bir örneği ise ultrabook lar ın özellik ve kalite farkında ücret değişikliğinin ne olduğudur, aynı zamanda örnek önerimdir. "Kuş kadar" dediğiniz fanlar tabiki de ultrabook lar için üretilmiş bir fan çeşididir ancak kullandığı işlemci her ne kadar yeni nesil olsa da iyi bir şekilde soğutulması gerekmektedir. "Bence deneyimlemediğiniz cihazlar hakkında yorum yapmayın." Cümlesi neden sizi bir tartışmaya ateşledi hala anlamıyorum, cümledeki anlamı çıkarabilmeniz dileği ile teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı