Çözüldü Unable to launch RDR2.exe due to a lack of privileges on the Game Libary

• Konuyu başlatan a111
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 14B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

a111

Hectopat
Oyunu Steam'den aldım ancak ne yaptıysam çalıştıramadım. İnternette birçok çözümü denedim (uyumluluk, yönetici çalıştır, antivirüs kapa vs.). Rockstar Launcher'i yönetici çalıştırınca da başka bir hata veriyor.

Dosya Ekleri

• gg.png
    gg.png
    154,8 KB · Görüntüleme: 694
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20 KB · Görüntüleme: 676
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun Exe dosyalarına yönetici izinleri verme. Sorunu daha da artırıyor. Yönetici olmayınca açılıyormuş gibi olup kapanıyorsa bu başka bir sorun var demektir. Bunun için de Launcher.log paylaşacaksın.

Aslında ilk aldığın hata Yönetici izni vermenden kaynaklı gibi. Neyse, rapor paylaş. Bir de bu raporu paylaş:

Oyunun Exe dosyalarına yönetici izinleri verme. Sorunu daha da artırıyor. Yönetici olmayınca açılıyormuş gibi olup kapanıyorsa bu başka bir sorun var demektir. Bunun için de Launcher.log paylaşacaksın.

Aslında ilk aldığın hata Yönetici izni vermenden kaynaklı gibi. Neyse, rapor paylaş. Bir de bu raporu paylaş:

Hocam Rockstar Troubleshoot sayfasında oyuna yönetici izinleri verip, uyumluluk modu ve anti-virüslerin kapatılması söyleniyordu. Ben de o yüzden arkadaşa öyle yapmasını söylemiştim.

İkisini de yükledim buyurun, teşekkür ederim.

Ekran kartı ne hangi model. RDR2; GTA gibi pek geriye dönük değil. Ekran kartı seçiyor. DirectX 12 ve Vulkan desteği yoksa kartta açılmayacaktır. Oysa ki GTA DirectX 10 uyumlu eski kartlarda bile açılırdı. AMD'de HD6000 serileri asla çalıştırmaz RDR2'yi. NVIDIA'da da sanırım GTX700'lerin DX12 desteği yok sadece Vulkan destekliyor galiba. Daha düşüğü açmayacaktır.

Ekran kartı ne hangi model. RDR2; GTA gibi pek geriye dönük değil. Ekran kartı seçiyor. DirectX 12 ve Vulkan desteği yoksa kartta açılmayacaktır. Oysa ki GTA DirectX 10 uyumlu eski kartlarda bile açılırdı. AMD'de HD6000 serileri asla çalıştırmaz RDR2'yi. NVIDIA'da da sanırım GTX700'lerin DX12 desteği yok sadece Vulkan destekliyor galiba. Daha düşüğü açmayacaktır.

RTX 2060 hocam mümkün değil.

Her şeyi denedim ne yaptıysam olmadı, baştan indireceğim sanırsam tek yol bu galiba.

Steam ayarlarından kütüphane dosya yolunu oyunun olduğu klasör olarak göstermelisin. Rockstar Social Club ve Launcher'i indir ve giriş yap. Daha sonra oyunu ikondan değil de Steam üzerinden çalıştır.

Steam ayarlarından kütüphane dosya yolunu oyunun olduğu klasör olarak göstermelisin. Rockstar Social Club ve Launcher'i indir ve giriş yap. Daha sonra oyunu ikondan değil de Steam üzerinden çalıştır.
Maalesef denedim olmadı.

Steam'den oyunu indirdiniz. Rockstar launcher başlatıldı. Bir social club hesabı açtınız. Steam oyunu rockstar social club ile eşledi. Sorunsuz oyun hesabınıza tanımlandı değil mi? Bunlar olduysa sanırım orada social Club'ı yönetici haklarıyla başlatmanızı istemiş.

Antivirus programı falan yüklüyse engelliyorsa, ayarlardan RDR2'yi ve Social Club'a izin verin programda. Güvenlik duvarına da ekleyin. Antivirus programı yoksa aynı şeyi Windows'un kendi güvenlik yazılımında izin verin. GTX 1660 ile sorunsuz oynuyorum ben oyunu. Hiç sorun çıkarmadı. Nvidia sürücüsü de güncel. Zaten denemişsiniz de sanırım dediklerimi. Sorun gene buradan kaynaklı gibi görünüyor. Atladığınız bir şey var herhalde. Dosyaları doğrulama ve güncel ekran kartı sürücüsünü tavsiye edebilirim ancak.

Şimdi oyunu sildim, Social Club'a girip baktığımda RDR 2'de buy Now yazıyor. Anlamadım oysa Steam hesabımla Social Club hesabım bağlı birbirine kontrol ettim. Ondan olabilri mi? Oyunu gift yöntemiyle almıştım, Steam'den.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı