Çözüldü Undervolt performans düşürür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptop kullanıcısıyım ve haliyle sıcaklıklar çok yüksek cihazımda işlemci 90 derecelerde ekran kartı 90 derecelere kadar çıkıyor. Şimdi diyebilirsiniz termal macun değiştir cihazın içini değiştir, fakat ben kendime güvenemiyorum termal macun sürme konusunda ve cihaz temizliği konusunda bir de tamircilere güvenmiyorum mahallemdeki, geçen bir arkadaşım laptopunu temizlik için vermiş arkadaşın işlemcisini daha kötü bir işlemci takmışlar, işte bu yüzden UV uygulamak istiyorum sıcaklığın düşmesi için ve performansı düşer mi cihazın? Yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler şimdiden @erengore @LittleWarlocc.

Çözüm
Diğer arkadaşlar performansı çok düşürür dedi de bir kafam karıştı doğrusu.

Yanlış bilgi vermişler o halde. GPU UV performansı etkileyebilir ancak CPU UV performansa etki etmez, aksine sıcaklık düşeceği için performans artışı sağlar.
Dell Vostro 3510 i5 1135G7 MX350 8 GB RAM 512 GB SSD.

Fanı ekrana vuran modellerde de nedense genelde ısınma problemi yaşıyor. Ben de Acer Aspire 7 i5 1240P kullanıyorum fan tasarımları benzer ve ciddi ısınma sorunları yaşıyorum. Sizinki de öyleyse belki benzer soğutma sisteminin benzer problemidir.

Fanı ekrana vuran modellerde de nedense genelde ısınma problemi yaşıyor. Ben de Acer Aspire 7 i5 1240P kullanıyorum fan tasarımları benzer ve ciddi ısınma sorunları yaşıyorum. Sizinki de öyleyse belki benzer soğutma sisteminin benzer proble midir?

Yok hocam benim soğutma sistemi öyle değil, ekrana vurmuyor yani. Yanlarda var ince bir hava çıkış kanalı bir de arkada var fan için hava tahliye boşluğu.

Undervoltun performansa negatif bir etkisi yok.

Yanlış bilgi vermişler o halde. GPU UV performansı etkileyebilir ancak CPU UV performansa etki etmez, aksine sıcaklık düşeceği için performans artışı sağlar.

Çözüm

Peki teşekkür ederim, bir de bir şey sormak istiyorum bende UV kilitli şu rehberi uygulamak istiyorum sorun olur mu bir inceler misiniz rica etsem.

Peki teşekkür ederim, bir de bir şey sormak istiyorum bende UV kilitli şu rehberi uygulamak istiyorum sorun olur mu bir inceler misiniz rica etsem.

İstediğini gibi takıl dostum sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı