Unity 5 C# Dili

KaanBYK

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorunum bilgi kaynağıyla alakalı. Ben C# dilini ögrenecek bir kaynak buldum ancak unity le alakası yok. Ve tüm bilgi kaynaklarında karşılaştığım en basit kodların mantığı. Ben bu mantığı çoktan cözdüğüme inanıyorum, ama yeni kodlar öğrendikçe yeni mantıklar geleceğinide biliyorum. Benim isteğim Unity ile ilgili C# kodları ve kullanılış biçimleriyle ilgili bir kaynak. Altta anlatmak istediğim kaynağın küçük bir kısmını bulabildim. (Resim üste de olabilir. :D)

Screenshot_2015-07-01-02-53-06.png
Screenshot_2015-07-01-02-52-20.png
Screenshot_2015-07-01-02-51-54.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş böyle bildiğin Java dökümanı varmı unity için.
Google Play Kitaplıklar' kısmında Unity e-kitap(Ders ve Kod) diye bir kitap var. Yanlış hatırlamıyorsam 1tl ye yakın bir fiyatla alabilirsin. Ancak şöyle bir uyarım olacak kitap 30 sayfa ve yarısından çoğu c# dilini anlatıuor ama ortak sayfalarda var. Reklam amaçlı yapmıyorum benim bulabildiğim tek istediğim tür kaynak bu ama kısa.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-07-02-04-53-37.png
    Screenshot_2015-07-02-04-53-37.png
    76,1 KB · Görüntüleme: 412
  • Screenshot_2015-07-02-04-53-24.png
    Screenshot_2015-07-02-04-53-24.png
    108,3 KB · Görüntüleme: 528
  • Screenshot_2015-07-02-04-53-31.png
    Screenshot_2015-07-02-04-53-31.png
    91 KB · Görüntüleme: 419
Öncelikle C# ı .NET üzerinden ve OOP(Nesne Tabanlı Programlama) kurallarına uyarak öğrenmeni tavsiye ederim OOP çok önemli bir mesele.
Anladığım kadarıyla C# ı az çok biliyorsun yani şart yapıları, döngü yapıları, operatörler, değişkenler vs. Ama anlamadığın bir nokta var sınıf ve method olayı, bunun içinde oop şeklinde öğrenmen şart.

Soruna gelelim, normalde bu tarz bir soruya cevap vermezdim ama iyi bir anıma denk geldin, şanslısın :D

Resimlerdeki C# değil javascript(unityscript) birini biliyorsan diğerine alışman kolay olacaktır, ama sen biraz karışık gitmişsin anlaşılan :D
Yapman gereken function yerine void yazman C# ta void gelir, js de function yazarsın.

Bu arada o kaynağı önermem, çünkü ilk resimde OnGUI kullanmış o unity 4.6 ile gitti yerine unity UI geldi. Unity UI çok daha iyi, OnGUI da satırlarca kod yazman gerekebilir(OOP öğrenirsen birkere yazarsın, tüm projelerinde kullanırsın, unity 4.6 ile unity bunu senin için yapmış.)

Tavsiye ettiğim kanallar.

Burada C# a giriş ve Nesne Yönelimli Programlama listesini ANLAYARAK VE .NET ÜZERİNDE KENDİN UYGULAYIP DAHA DA GELİŞTİREREK izle Ahmet Yasin Ak - YouTube

Bu da unity için en iyi türkçe kaynaklardan biri Unity 4.6 - YouTube

Yeni kodlar öğrenmek istiyorsan Unity - Manual: Scripting

Öncelikle C# ı .NET üzerinden ve OOP(Nesne Tabanlı Programlama) kurallarına uyarak öğrenmeni tavsiye ederim OOP çok önemli bir mesele.
Anladığım kadarıyla C# ı az çok biliyorsun yani şart yapıları, döngü yapıları, operatörler, değişkenler vs. Ama anlamadığın bir nokta var sınıf ve method olayı, bunun içinde oop şeklinde öğrenmen şart.

Soruna gelelim, normalde bu tarz bir soruya cevap vermezdim ama iyi bir anıma denk geldin, şanslısın :D

Resimlerdeki C# değil javascript(unityscript) birini biliyorsan diğerine alışman kolay olacaktır, ama sen biraz karışık gitmişsin anlaşılan :D
Yapman gereken function yerine void yazman C# ta void gelir, js de function yazarsın.

Bu arada o kaynağı önermem, çünkü ilk resimde OnGUI kullanmış o unity 4.6 ile gitti yerine unity UI geldi. Unity UI çok daha iyi, OnGUI da satırlarca kod yazman gerekebilir(OOP öğrenirsen birkere yazarsın, tüm projelerinde kullanırsın, unity 4.6 ile unity bunu senin için yapmış.)

Tavsiye ettiğim kanallar.

Burada C# a giriş ve Nesne Yönelimli Programlama listesini ANLAYARAK VE .NET ÜZERİNDE KENDİN UYGULAYIP DAHA DA GELİŞTİREREK izle Ahmet Yasin Ak - YouTube

Bu da unity için en iyi türkçe kaynaklardan biri Unity 4.6 - YouTube

Yeni kodlar öğrenmek istiyorsan Unity - Manual: Scripting
Teşekkürler tam istediğim cevap. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı