Unity Engine'de programladığım oyun için tavsiyeler

Yani tek bir görselden ya da anlatmandan aklıma pek bir şey gelmedi açıkcası öyle yazayım diye yazıyorum aldığın modellerin face sayısına dikkat et fazla olmasın ve yani civardaki face sayısısı bir birini tutsun bir de bir sahnede 100K bir sahnede 10K olmasın tek bunları diyebilirim sanırım.
Oyun optimizasyonuna önem vereceğim o yönde sıkıntın olmasın.

Herkese teşekkür ederim dediğim gibi arayüzü değiştireceğim sonralardan şu an zamanı değil. Oyun yayınlanma tarihine daha çok var ama belli bir seviyeye geldiğimde deneme sürümü olarak yayınlayacağım. Portal olayına gelirsek büyük ihtimal resim olduğu için kötü durdu çünkü zaten loop bir şekilde dönüyor o portal benim hoşuma gitmişti ama gerekirse değiştiririm. Sınıf olayında ise aslında oyunda bir sınıf yok hikayeli olacağı için sınıf yapmayı düşünmüyorum.

Unity kullandığım için C# ile yazıyorum.

Onu erken yayınlamak durumunda kaldım. İşler ters gitti ve aceleyle bitirip yayınladım. Pek istediğim sonucu alamasam da ilk oyunum olduğu için pek dert etmedim.

Nerede yayınlarımız oyunu acaba belki alıp oynarım.

Sol üst kısımdaki gösterge biraz tuhaf duruyor. Kenarlarını yumuşatırsan daha iyi olabilir.

Quixel ekosistemine bakmanı öneriyorum. Megascans assetleri ile oyunun görselliğini zenginleştirebilirsin. Hali hazırda optimize edilmiş oldukları için zamandan tasarruf da salarsın.

Mixer ile de çok hızlı bir şekilde AAA kalite assetleri, kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Quixel ekosistemine bakmanı öneriyorum. Megascans assetleri ile oyunun görselliğini zenginleştirebilirsin. Hali hazırda optimize edilmiş oldukları için zamandan tasarruf da salarsın.

Mixer ile de çok hızlı bir şekilde AAA kalite assetleri, kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler bakacağım.

Hocam sizi bir süredir takip ediyorum, bu oyun özelinde değil de genel olarak bir şey söylemek istiyorum. Sizin acilen sağlam bir ekip arayışına girmeniz lazım. Benim gibi kodlama tarafında gelişmek istediğinizi hatırlıyorum, eğer doğruysa görsel kısım bizim için eziyet oluyor farkındaysanız. Hem çok ağır işliyor, hem de bir tasarımcının dokunuşları olmuyor oyunlarda. Ama bu tarz tek geliştirilen oyunlar da çok fazla bilgi katıyor insana onun da farkındayım. :) Genel olarak başarılar dilerim, Unity kullansaydım muhtemelen beraber çalışmayı teklif ederdim. :D

Geri
Yukarı