Unlost'un FPS yükseltme rehberini nasıl buldunuz?

oscorp

Hectopat
Deneyen, faydasını gören var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada forum ile bir platform veya bir topluluk arasında olay çıkartma niyetim yok. Bunu baştan belirtiyorum ki ortada hiçbir gerginlik yokken kimse gelip işgüzarlık yapmasın. Laf atmadan adamın çıkardığı içeriğin ne kadar faydalı olduğunu konuşacağız.

Bu yapılanlar kasalı bilgisayar değil de daha çok dizüstü bilgisayarlar için. Çünkü yapılanların çoğu güç tasarrufundan çıkartıp tam performansa çekmekden ibaret. Bende şahsen izledim belki işe yarar bir şeyler vardır diye ama zaten herkesin kendi bilgisayarı için yapması gerekenden ekstra bir bilgi yok. Zaten yazılımla oynayıp FPS arttırmak çok zor. Bazı özel durumlar dışında (virüs kapması, yazılım ve Driver güncelleştirmeleri) haricinde FPS çok artmıyor. Yani öyle 60 FPS'den 200 FPS olması hayal gibi bir şey.

Ne yani şimdi, böyle çözümler varken ben gidip sistemi mi boşuna mı dizdim enayi gibi tüh???? Bunların FPS donanımda bulunanın ötesine gitmez.

Ama dipnot bu arkadaşımızındı sanırım, eski bir videosunda söylediklerini yaptığımda Q6600' HD5770'li bilgisayarımda, 10 küsür fps fazladan almıştım. Hakkını yememek lazım. Ama bence söylediği gibi 60>200 biraz clickbait olmuş. Bunu gören intel HD4000'li arkadaş direk tıklar mesela :)
FPS aldığım oyun CS:GO'ydu. Yine arkham knight oynayamadım yani :D

İnce ayarlar ile FPS yükseltmeyi denerken, aygıt yöneticisinden ekran kartı güncellemesiyle baltayı taşa vurdu. Kendinizi boşuna FPS alacağım diye yırtmayın arkadaşlar. CS:GO işlemci tabanlı bir oyun, işlemciniz ne kadar iyiyse o kadar iyi FPS alırsınız. ''300 FPS to 500 FPS'' yaptığı kısma bakarsanız daha net anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı