Unutamadığınız anınız

İlk bisiklet aldığımız zaman 7 yaşındaydım.
Nasıl anlatsam bizim ev baya yukarıdaydı.
Bisikleti kullanıyordum. Aşağı doğru gidince rüzgar çıktı baya hızlandım panikledim o an frenler tutmadı.
Artık öleceğimi kabul ettim.
Sonra tam karşıya çarpacak iken sağ kolumu hızlıca arkaya çevirdim. Bisiklet tuttu. Meğer kazağımın kolu bisikleti tuttuğum yerin içine girmiş. Eğer bu olmasaydı. Şaka yapmıyorum ölmüştüm.
Şimdi diyorum keşke ölseydim o an.
Acısı çok mu fazla?

Çok eski bir anı değil ama olsun. Beden dersinde kendi sınıfımız arasında maç yaparken bizim sınıftaki uzun boylu çocuk topa hep ayağını falan uzatıyor bacağı büyük olduğu için kolayca uzatıyor. Top havadaydı bende topa zıpladım sonra çocuğun ayağının üstü benim çeneme doğru geldi bir anda gözüm kapandı gözümü açınca rengarenk renkler gördüm dişlerim sanki birbirine yapışmış gibiydi. Biraz daha hızlı vursa bayılabilirdim.

Okulda otobüs için abonman kartı dağıtmışlardı tabii her ay doldurulması lazım bunu da okul dolduyor kartları daha sonra ben kart doldurlca sırada okula gitmemiştim ve otobüs e bindim tabii bayağı kalablık otobüs herkes dedi sen bastınmı bilet sonra dedım bastım sonra dedilerki bir daha bas o zaman sonra basmıştım yetersiz bakiye dedi ve bindim otobüse. Bilmiyenler için abonmanlar 10 dk da bir basılır.

Ana sınıfı arkadaşımın ve benim zamanında kamyonumuz vardı. Bilenler bilir kamyonda bir tuşa basınca fiş gelirdi. Biz bir gün arkadaşım tırın anahtarını alıp beni çağırdı. Kendisi bir yerlere bastı sonra fiş gelince hemen kapatıp arabadan inmiştik. 🤣.

Sonra arkadaşım ailesi ile birlikte Ankara'ya gittiler diye biliyorum. Sonrasını bilmiyorum. Bir daha iletişim kuramadım ve bulamadım. 😔 buradan ona selâmlarımı gönderiyorum.​

Yazlıkta sürekli ilk okula gidip maç yapardık. Bir gün gittiğimde oynamak istemediğimi söyleyip banklara oturmuştum. Sonra karşı banka 4 tane bıçaklı çocuk oturdu. Hiçbir şey yapmadım. Birisi beni yanına çağırdı ve kardeşim şuradaki marketten 3 tane didi alsana demişti. Bunu söylerken yanındaki çocukta kelebek çeviriyor :D gittim istediklerinden yoktu boş dönmemek için lipton almıştım döndüğümde oglim biz sana bunu mu al demiştik LAN he? Dedi. Kendimi savundum yürek yemiş gibi :D çok sinirlendiler arkadaşlarımda neler olacağını az çok tahmin edip kaçmışlar. Git hemen yenisini al dedi ama param yoktu. Abi benim param yok demek yerine tamam alacağım deyip biraz yürüyüp okul kapsısının üstünden atladığım gibi koşturmaya başladım sahile doğru. Çocuklarda arkamdan koşuyor. Sonra ben iskeleye doğru koşmaya başladım ve iskeleden kıyafetlerimle atlamıştım. Hayatımda daha uzun nefes tuttuğum bir anımı hatırlamıyorum su altından nereye gittiğimi görmesinler diye yüzüyordum. Neyse çocuklar kıyıya doğru koşup beni beklerken ben zaten tahmini 2-3 metre derinliği olan yerden fark edilmemek için daha da derinlere yüzdüm artık kum değil uzun uzun otluklar vardı zaten suyun altında. Ben bir 30 dakika falan su içinde kaldıktan sonra bir tane paralı sahilden çıkmıştım herkes garip garip bana bakıyor yorgunluktan yürüyemeyip kuma uzanmıştım kıyafetlerle yanıma ablalar gelmişti iyi misin diye falan sormuşlardı.
Garip bir anıydı benim için.
Ziyaaa denizin altında 30 dk nasıl kaldın?
Max 5 dk dayanabilirsin.

Yine aynı şey. Hahasjsmdhsjmsmsbsn.

Suyun içinde, yani kafanın su dışında olması nefes alabilmen anlamına da geliyor. Sen su altında olsan da, suyun üstünde olsan yani anlayacağın şekilde kafan suyun üzerinde olsa da suyun içinde olursun. Ama su altında olmak kafanın da suyun içinde olması demek. Anladın mı yoksa köşedeki ilk okula kayıt yaptıralım mı?

Çok uykum vardı uyurken öyle bir kabusun etkisindeydim ki anlatamam 🥺 rüyamda iken bisiklet sürüyordum ileride tepe vardı bisikletle takla atmak istediğim için hızlanmak istemiştim ve daha sonrasında tam takla attım derkennnn... Sen soluk soluğa uyan kafanı bammmm(!) duvara vur meğerse kabus görmüşüm 😬

Geri
Yukarı