Unutamadığınız anınız

-...- = Komik, korkunç, heyecanlı... Daha devamı da var. Anlatır mısınız? Benimkisi şöyle:

Bir aralar ben kur'an kursunda yatılı olarak kalıyordum. Böyle ara sıra kursun yakınlarında camii var oraya yasin okumaya giderdik. Bir gün çingeneler bizi böyle meydanda bize bıçak çektiler. "siz nereye gidiyorsunuz? Ne işiniz var burada?" vs. sohbet geçti böyle. Ardından abileri geldi. Abileri gelmeseydi oradan zor kurtulurduk. Abileri geldi "bu olay burada kapandı, olmadı diye düşünün." dediler ve kardeşlerini de alıp (ben öyle tahmin ediyorum.) Gittiler. Her neyse işte Camii'ye gittik, yasin okuduk, geldik. Sonra Camii'nin oralarda bizim tanıdığımız var. Kendisi de çingenedir? Ama onun zararı yoktur. İşte olayı anlattık falan. Onların yanına gitti işte. Böyle ne yapıyorsunuz, niye öyle yaptınız falan böyle bir muhabbet geçti. Bizde yolu uzatmak zorunda kaldık tabii ki de. Biz gitmeden önce de (kursa yiyecek/içecek sokmak yasaktır. Ama camiiye geldiğim kişiler de bayağıdır orada kalıyorlardı.) Markete girip bir şeyler alıp çıktık. Yolda giderken arkadaşların elleri/ayakları titriyor ya hani. İşte bir tanesi elinden bir sürü şey düşürdü. En azından kursa sağ salim vardık. Ona şükrediyorum.

Sizin ki nasıl?
Global bir oyunda eski komşumu bulmuştum.

Geçen gece internet kafeye gittik 3 arkadaş. 3 tane yan yana masa arıyoruz, hiçbir kafede yok. Siz bekleyin ben bir de alt sokaktakine bakayım diye ayrıldım bunlardan, diğer kafeye gittim. Bomboştu kafe, 3-4 kişi vardı. Koştura koştura geri döndüm ben de, kafenin önünde iki kişi bekliyordu. Uzaktan "Şşşşş" diye seslendim, kafaları bana çevirdiler. Orada jeton düştü işte. Yakınlaştıkça bunlar bizimkiler değil mi yoksa diye düşünüyorum. Değillermiş :D Uzun boylu, yamuk yapsan bıçak çekecek drill tipler. Özür dilerim karıştırdım deyip daldım içeri. Yanlış anlamadılar ona seviniyorum.

Aga bir gün yeğenimle evde saklambaç oynuyoruz ebeleme yeri de ara koridorun bitişinin solunda direkt.
Neyse koşturuyoruz baktım lavabonun ışığı açık girdim içeri Allah Allah dedim kimse yok ama sağ tarafta babam varmış ellerini kuruluyor ben de dalgınlıkla görmedim.
Arkamı döndüm yeğenime bakıyorum tam koşucam arkadan bir el omzuma dokundu...
Ama o an ki tepkim çok komikti yani böyle 0.1 saniyede hayatım karardı gibi bir şey oldu bayağı korktum :D
Çığlığı atarken babam olduğunu fark ettim.
2-3 yıl önce yaşandı olay ama hala hatırlayıp güleriz qwleşkqwlşe.

Yazlıkta sürekli ilk okula gidip maç yapardık. Bir gün gittiğimde oynamak istemediğimi söyleyip banklara oturmuştum. Sonra karşı banka 4 tane bıçaklı çocuk oturdu. Hiçbir şey yapmadım. Birisi beni yanına çağırdı ve kardeşim şuradaki marketten 3 tane didi alsana demişti. Bunu söylerken yanındaki çocukta kelebek çeviriyor :D gittim istediklerinden yoktu boş dönmemek için lipton almıştım döndüğümde oglim biz sana bunu mu al demiştik LAN he? Dedi. Kendimi savundum yürek yemiş gibi :D çok sinirlendiler arkadaşlarımda neler olacağını az çok tahmin edip kaçmışlar. Git hemen yenisini al dedi ama param yoktu. Abi benim param yok demek yerine tamam alacağım deyip biraz yürüyüp okul kapsısının üstünden atladığım gibi koşturmaya başladım sahile doğru. Çocuklarda arkamdan koşuyor. Sonra ben iskeleye doğru koşmaya başladım ve iskeleden kıyafetlerimle atlamıştım. Hayatımda daha uzun nefes tuttuğum bir anımı hatırlamıyorum su altından nereye gittiğimi görmesinler diye yüzüyordum. Neyse çocuklar kıyıya doğru koşup beni beklerken ben zaten tahmini 2-3 metre derinliği olan yerden fark edilmemek için daha da derinlere yüzdüm artık kum değil uzun uzun otluklar vardı zaten suyun altında. Ben bir 30 dakika falan su içinde kaldıktan sonra bir tane paralı sahilden çıkmıştım herkes garip garip bana bakıyor yorgunluktan yürüyemeyip kuma uzanmıştım kıyafetlerle yanıma ablalar gelmişti iyi misin diye falan sormuşlardı.
Garip bir anıydı benim için.

Hocam keşke ilkinde parayı alıp kaçsaydınız :D

İlkokulda öğlenciyiz, kış ve son dersler. Dışarısı çok karanlık, koridorlarda ışıklar yanmıyor. O zamanlarda okul tuvaletlerinde katil olduğunu ve insanları öldürdüğünü söylüyorlardı. Bir gün çok sıkıştım ve kolay kolay izin alabilen birisi olmadığım için arkadaşlarıma hoca kızar mı gibi sorular soruyordum.

Cesaretlendim ve hocadan izin istedim, izin verdiğinde katil olayları aklıma geldi ve kapının önünde 3 dakika boyunca boş boş durdum hoca gitmediğimi anlamasın diye. Sonra içeri geldim ama böyle patlayacağım bomba gibiyim. Tutamadım ve saldım, bütün sınıfı gezdi çişim...
Daha önce başka bir yere yazmış mıydınız hocam aynı anıyı.

Küçükken ilk okul 3 falan olması lazım. Çişimi hiç tutamiyordum. Neyse bir gün derydeyiz. Ben su gibi terliyorum bir yandan büyük bir yandan küçük zorluyor beni. Sonra ben çekindim falan herkes bana bakıyor. Sonra ulan salih kimse görmeden sen az bir şey rahatlarsın dedim. Sonra o salış o salış. Büyük+küçük ikisi bir güm güm çıktı. Hoca Allah razı olsun. O anda durumu fark etti ben hiçbir şey demeden kucağına aldı ve tuvalete götürüp bana yardım etmişti. Belki o oğretmen sayesinde iyi bir insanım.

Gezi olayları devam ederken. Taksim tünel'e girişe bar çıkışında karşıya geçtikten sonra çevik Kuvvet'ten biber gazı yedim. Gözlerim yandı kulaklarım çınladı. Ne yapıyorsunuz siz diyene kadar yanıma kadar geldiler. Kimlik kontrolü yapıldı. Gözlerim ve kulaklarımın acısını yazarken bile hissettim şu an diyebilirim. Şu an aklıma gelen bu.

Daha bir hafta olmadı bu olay yaşanalı. Pek tekin bir yerde oturmuyorum oradan alıştığım bir rahatlık var. Okulum buraya göre kat kat elit ve sorunsuz denilebilecek bir yerde ve ulaşımımı Marmara'yla sağlıyorum. Bir gün okul çıkışı kalıplı bir arkadaşımla istasyona yürürken, hemen istasyonun önünde yolun ortasında yerde yatan ağzı köpüklü bir adam vardı. Hal ve hareketleri uyuşturucu krizindeymiş gibiydi. Bende 112'yi aradım. Durumu anlatırken adam yerde bana aramamamı söylüyordu. Bende telefonu kapatır gibi yaptım ve oradan biraz uzaklaşıp konuşmaya devam ettim. Bu sefer adam beni gördü ve ayağa kalkıp (?) arkamızdan yürümeye başladı. Bize ağır küfürler ediyordu ve ben yanımdaki arkadaşımı zor tutuyordum. En son arkadaşım arkasını dönüp "gel lan gel" yaptı. O sırada adam elini beline attı bende çocuğu tuttum istasyondaki güvenliğe doğru gittim. Bu sırada telefon hala açıktı ve beni polise aktarmasını istedim. Polise durumu anlatırken uzaktan adamı izlemeye devam ettik ve adam kalkıp 5-10 adım attıktan sonra kendini yere atıyordu. İnsanlardan para aldığınıda görünce dolandırıcı olduğuna kesin inanmıştık artık. Polisde bu aralar böyle insanları sık sık gördüklerini, durumun organize olduğunu söyledi. Ardından ekip geldi adamı götürdüler. Adamı saldılar muhtemelen ama 2 gündür görmüyorum adamı.

Yeni konular

Geri
Yukarı