Uplay hesabı satılırsa Steam oyunlarına girilebilir mi?

Steam hesabına sadece Uplay'i değil, o oyuna ait oyun anahtarını da bağlıyorsunuz. Anahtarı da tek seferlik etkinleştirebildiğimize göre başka bir hesaba eklemek mümkün olmuyor.

Steam'den satın alman bir şeyi değiştirmez ayrıca. Sonuçta oyunun her türlü Uplay üzerinden etkinleştirilmesi gerekiyor.

Mesela ben Splinter Cell: Conviction'u Steam üzerinden satın aldım ve Uplay'de etkinleştirdim. Uplay'den indir deyince direkt Steam'e yönlendiriyor.

Kısacası arkadaş o hesabı satınca oyunun etkinleştirildiği Steam hesabını da isteyecek. O olmayınca oyunu da oynayamayacak.

Uplay de ki ilerlemeyi Steam hesabıma nası ekleyebilirim peki bilginiz var mı acaba?
@Lrne

Eminim.

Oyundaki ilerleme başka hesaba aktarılıyor olabilir, fakat aynı oyunu farklı bir hesaba bağlayamıyorsun.

Dediğim gibi, oyun anahtarı tek seferlik geçerli oluyor.

Ayrıca oyun Steam'den satın alındıysa Steam hesabı olmadan oynanmıyor.

Uplay hesabınızı satarsanız sadece alan kişiye oyundaki ilerlemenizi vermiş olursunuz ve alıcının steam hesabında oyunun lisansı yoksa giremez. Kendi steam hesabınıza yeni bir uplay hesabı bağlayarak sıfırdan oynamaya devam edebilirsiniz.(Eski uplay hesabında bağlı olan steam hesabınızı kaldırmanız gerekiyor)

Oyundaki ilerlemeyi Steam hesabıma aktarma şansım var mı peki bu konuda bilginiz var mı?
Uplay hesabınızı satarsanız sadece alan kişiye oyundaki ilerlemenizi vermiş olursunuz ve alıcının steam hesabında oyunun lisansı yoksa giremez. Kendi steam hesabınıza yeni bir uplay hesabı bağlayarak sıfırdan oynamaya devam edebilirsiniz.(Eski uplay hesabında bağlı olan steam hesabınızı kaldırmanız gerekiyor)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı