Çözüldü USB 3.0 portundaki USB Boot menüsünde görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.
Packard Bell easynote TS11hr marka bir laptopım var, USB 3.0 portu da var. USB de 3.0 destekli. Bu USB'i Boot etmek için ayarladım. Ancak USB'i, 3.0 USB portuna taktığımda Boot ekranında göremiyorum, çıkmıyor; haliyle USB 3.0 portuna USB' takınca Boot edemiyorum.

USB 2.0'da USB rahatça görülüyor ve Boot edilebiliyor.

USB 3.0 portundayken USB Windows üzerinde görülebiliyor ve dosya yazıp silinebiliyor.
USB: Toshiba 32 GB hayabusa USB 3.0 THN-U301W0320e4
BIOS'dan görüntüler:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

BIOS Boot:

biosboot.jpg

Boot Manager:

bootmanager.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kardeşim acer laptop - yukarıda arkadaşın bire bir aynı sorun- laptop.da usb 3.0 girişi var 32gb kıngston usb 3.0 bellek iso dosyası rufus ile yüklü- usb 2.0 görüyor-ama usb3.0 görmüyor-usb 3.0 aygıt yöneticisinde var- her türlü işlemi yapıyorum-ama format zamanı boot listesinde yok- yukardaki resimlerdeki gibi-rufus olmadan iso.yu direk usb3.0 indirdim. yine olmadı-usb3.0 bootable yaptım öyle yükledim yine olmadı

acer aspire E1-51O model-- dvd yerinde 500gb yedek - işletim sistemi w10-120gb patriot ssd.de

usb 3.0 girişte boot listesindeki bütün seçenekleri tek tek denedim - olmadı-ama usb 2.0 girişinde kınston görünüyor ve ilk hamlede format sorunsuzca başlıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı