USB DAC ile Windows DSD oynatmıyor

31 modeli 30 modelinin biraz daha güncellenmiş daha güncel versiyonu, eğer çip bulunamadıysa doğal olarak çoğu değerler aynı olduğundan 30 kullanılmış olabilir dendiği gibi.
Ses kalitesi olarak Takstar Pro 82 ile çok bir şey fark eder mi?

Bir de sökmeden anlayabilmemin bir yolu var mı ne kullanıldığına dair?

Ses kalitesi olarak takstar Pro 82 ile çok bir şey fark eder mi?

Bir de sökmeden anlayabilmemin bir yolu var mı ne kullanıldığına dair?

Dediğim gibi temel özellikler aynı olduğundan ötürü bir ses farkı olacağını sanmıyorum. Olsa bile ufak tefek farklılıkları olur onu da fark etmek zor olur.

Üretici CS43131 olduğunu belirtmiş içini açıp çipin üstündekini okumadıkça kesin şunu kullanıyor diyemeyiz ancak DSD128 üzeri açmadığından ötürü 43130 kullandığını rahatlıkla varsayabiliriz.

Dediğim gibi temel özellikler aynı olduğundan ötürü bir ses farkı olacağını sanmıyorum. Olsa bile ufak tefek farklılıkları olur onu da fark etmek zor olur.

Üretici CS43131 olduğunu belirtmiş içini açıp çipin üstündekini okumadıkça kesin şunu kullanıyor diyemeyiz ancak DSD128 üzeri açmadığından ötürü 43130 kullandığını rahatlıkla varsayabiliriz.
VID: 0x262A (SAVITECH Corp.)
PID: 0x9302
Class: 239 (USB_CLASS_MISC)

Hocam USB tanımlama uygulaması böyle gösteriyor ama bu savitech dediği kulaklık olmasın? Tek başına DAC'ı tanımıyor kulaklığı takmam gerekiyor çünkü.

Bir de bu DAC'ı söksem geri birleştirilir mi 😅

VID: 0x262A (savıtech Corp.)
Pıd: 0x9302.
Class: 239 (usb_class_mısc)

Hocam USB tanımlama uygulaması böyle gösteriyor ama bu savitech dediği kulaklık olmasın? Tek başına DAC'ı tanımıyor kulaklığı takmam gerekiyor çünkü.

Bir de bu DAC'ı söksem geri birleştirilir mi 😅

Birleşir de sırf 30 olduğunu görmek için değmez.

Yabancı forumda savitech SA0520 USB-I2s bridge + CS43131 kullandığını belirtmiş. Yani savitech cihazın USB arayüzü desek pek yanlış olmaz.

Ana probleminizi çözdüyse bile yeterli olur açıkçası, hayırlı olsun.

Ancak belirttiğiniz gibi sunduğu özellikleri verememesi veya yarım yamalak sunması maalesef can sıkıcı bir durum olmuş. Yabancı kaynaklara baktığımda bu tip sorunlarla karşılan insan göremedim açıkçası.

Foobar ayarlarını yapamadım muhtemelen. PC'deki sorun o yüzden.

Android'i ise bilemiyorum. Belki Neutron'da sıkıntı oluyor. Bi başka uygulama ile deneyeyim.

-
@Shuichi Tatsuo Hocam denedim farklı uygulamalarla. PC'ye de Neutron falan kurdum. Maksimum DSD128 oynatıyor. 256'yı oynatan PCM dönüştürüyor. Dönüştürmeyen oynatmıyor.

Acaba DAC mı sahte? Sahte olsa DSD oynatmaz gerçi. Soundmagic İngiltere distrübütörü sahtecile pek açık bir şey değil dedi. Aldığım adam da sıkıntılı durmuyordu.
Sahte olduğunu pek sanmıyorum açıkçası. Zaten Çin'den çıkan bir ürün çakmasını tekrar neden yapsınlar diyor insan.

Aslında aldığınız fiyata DSD128 bile nimet gibi. Neutron üzerinde PCM üzerinden Dsd'ye çevirme gibi bir şey vardı yanlışım yoksa onunla deneme şansınız var mı?
Konuya sonradan girenler için:
DAC sahte değil. Neden 256 oynatmıyor hala bilmiyorum ama belki 256 desteği native değildir ya da konuda konuştuğumuz üzere CS43130 gelmiş olabilir. DAC'tan gayet memnumum. Kısa izlenimlerim için:
Takstar Pro 82 DAC/AMP önerisi

Yeni konular

Geri
Yukarı