Utangaçlığı nasıl yenebilirim?

freakcnsl

Hectopat
Arkadaşlar, bundan 2 sene önce ergenliğe girmeden daha utangaçtım fakat hala utangacım. Tanıdığım insanları görünce saklanıyorum. Evet biraz tuhaf ama öyle. Öğretmenlerimle konuşunca kekeliyorum oysaki öyle bir sorunum yok. Kızım. Utanmayacağım diyorum ama yine utanıyorum. Sıkıntı veriyor bana artık. Nasıl üstesinden gelebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bundan 2 sene önce ergenliğe girmeden daha utangaçtım fakat hala utangacım. Tanıdığım insanları görünce saklanıyorum. Evet biraz tuhaf ama öyle. Öğretmenlerimle konuşunca kekeliyorum oysaki öyle bir sorunum yok. Kızım. Utanmayacağım diyorum ama yine utanıyorum. Sıkıntı veriyor bana artık. Nasıl üstesinden gelebilirim?

Yenme boş ver utangaç olmak iyidir.
Yahu ne dedim ben herkes kızgın atıyor utangaç olmanın neyi kötü.

Son düzenleme:

Boş ver utanmak yerine yanlışım olursa onlar nasıl düşünür duygusu var sende ve evet bu bende de var yardım edebilir miyim bilmiyorum yaşın kaç bu utangaçlık gelecekte problemler açabilir sanırım.

Yarın yokmuş gibi davran ileride başına bir olay geldiğinde utandığın için kimseye anlatamayabilirsin.

İnsanlardan gerilme, kendini sıkma. Konuşurken insanlarla göz teması kur. Yolda yürürken başını eğme etrafına bak neler oluyor diye. Eğer utangaç olursan hayatında çoğu şeyi kaçılabilirsin. Bu bıraktığım videoyu izleyebilirsin. Kanalı da tavsiye ederim kişisel gelişim adına videoları da izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valla eskiden bende utangaç birisiydim. Olay aslında şurda yatıyor. Bir konuşma esnasında ağırlık koyan taraf siz olursanız hiç utanmadan konuşabilirsiniz. Nedir bu ağırlık derseniz şöyle. Mesela olaya biraz istekli girin. Konuşurken mimik ve el hareketlerini aktif kullanın en önemlisi ise nefes kontrolü yapın. Tabi bunca şeyi yapmak için çok az özgüven lazım. İlk ateşi fitillerseniz gerisi gelir zaten.

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar.
Yenme boş ver utangaç olmak iyidir.
Yahu ne dedim ben herkes kızgın atıyor utangaç olmanın neyi kötü.

Bana sıkıntı veriyor artık.
Boş ver utanmak yerine yanlışım olursa onlar nasıl düşünür duygusu var sende ve evet bu bende de var yardım edebilir miyim bilmiyorum yaşın kaç bu utangaçlık gelecekte problemler açabilir sanırım.

Yaşım 14.

Son düzenleme:

Yaşım 14.

Ben de 14 8 Nisan da 15'e gireceğim yani yaşarsam aslında Discord istemek yasak mı bilmiyorum ama istersen ekleyebilirsin mudae#8889

Yaşım 14.

Yani yardımcı olabilirim anlamdında verdim Discord'umu. Oyun vs. de oynayabiliriz.

Geri
Yukarı