Uygun yaşta olup da namaz kılıyor musunuz?

Uygun yaşta olup da namaz kılıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    434
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer beni kastediyorsanız ben ateistim demedim. Zaten araştırsanız da bulamazsınız.

Ben Hz. Ali'nin dediğine uyuyorum. Ben Tanrı hakkında çoğu şeyin yanlış olduğuna inanıyorum.

Ama Hz. Alinin tanrı olma ihtimali yok çünkü o da bir insan hocam, dediğim gibi uygun bir zamanda uzun uzun konuşmak isterim sizinle tabii siz de isterseniz.

Ben Hz. Ali tanrı demedim zaten. Onun Hadise vardı ya. Allah'a inanmayan kişi ile konuşurken.

Ona "Allah'a, ahirete inanıyorsunuz. Peki ya yoksa?” demiş. Hz. Ali (r. A.) İse "Yoksa benim kaybedecek bir şeyim olmaz; ya varsa sen ne yapacaksın?" bu mu?

İnancım tam ama cidden çok tembel ve unutkan yapıya sahip olduğum için, ibadetleri yeri getirdiğim söylenemez.
O yüzden Allah belamı verecek, zaten vermese intihar eder direk cennete koşardım.
(Ne uğraşacağım bu dünyada, ne güzel diğer yerde her şeye sahipsin)

İnancım tam ama cidden çok tembel ve unutkan yapıya sahip olduğum için, ibadetleri yeri getirdiğim söylenemez.
O yüzden Allah belamı verecek, zaten vermese intihar eder direk cennete koşardım.
(Ne uğraşacağım bu dünyada, ne güzel diğer yerde her şeye sahipsin)

Peki hiç çalışıyor musun? O güzel şeyler için. Çalışmadan rahatlığa sahip olamazsın hocam. Karışmak gibi olmasın kılmanızı tavsiye ederim.

Kılamıyorum, Kılasım gelmiyor (13'e gireceğim) zamanım da değil :)

Ayrıca bence Namaz kılmak vs. değil de İyi bir insan olmak önemli

Zamanım değil derken? Namaz kılmanın gerektiğini öğrendiğin andan beri kılman gerek, burada kılmamana laf atmıyorum zamanım değil dediğinize söylüyorum.

Peki hiç çalışıyor musun? O güzel şeyler için. Çalışmadan rahatlığa sahip olamazsın hocam. Karışmak gibi olmasın kılmanızı tavsiye ederim.

Çok haklı konuşuyorsunuz ama bir hıyarada boş konuşmamak gerek.
Bu konuda geleceğe planlarım var ve zaten sadece namaz kılmamak ve cumaya gitmemekten ibaret.
Bir de oruç tutamıyorum, bünyem fazla dayanıklı değil, direk sıkıntılar çıkıyor. Oysa nefsimi yiyecek konusunda rahat terbiye ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı