Uyku düzeni nasıl kurulur?

• Konuyu başlatan RK800
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 365

RK800

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Dilciyim (2.mezunum) TYT konularını bitirmek için genelde gece 2'ye kadar çalışıyorum.
Geçen senelerden TYT temelim olmadığından geometri, problemler ve yabancı kaldığım Türkçe konularına aktif bir şekilde çalışmaktayım.
Ama sorun şu ki doğal olarak son 1 aydır öğlen 12 de kalkmakta ve daha sonra çalışmaktayım. ("erken uyu" demeyin zamanım az gece de çalışmak istiyorum🙂)
Yani saat 2'de yatıp 9'da nasıl kalabilirim?
Çok defa alarm kurdum ama çaldıktan sonra kapatıp uyuyorum.
Nasıl bahsettiğim şekilde erken kalkabilirim? Erken uyu demeyin rica ediyorum çok eksiğim var.
@rimexlz @DNA @Blackrawen @madelyn
@Şebnem Ferah

Son düzenleme:
Ailenize sizi uyandırmasını söyleyin, eğer ki çevrede kimse yoksa her gün aynı saat sayısında uyuyarak bir alışkanlık edinebilirsiniz. Örnek veriyorum her gün 7 saat uyumaya çalışırsan bundan sonra hep 7 saat uyuyacaksın yani 7 saat uyuduktan sonra vücut otomatik olarak uyanmaya çalışacak. Tabi bu alışkanlık edinilmesi uzun süren bir alışkanlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailenize sizi uyandırmasını söyleyin, eğer ki çevrede kimse yoksa her gün aynı saat sayısında uyuyarak bir alışkanlık edinebilirsiniz. Örnek veriyorum her gün 7 saat uyumaya çalışırsan bundan sonra hep 7 saat uyuyacaksın yani 7 saat uyuduktan sonra vücut otomatik olarak uyanmaya çalışacak. Tabii bu alışkanlık edinilmesi uzun süren bir alışkanlık.

Sağ olun hocam.

Uyumadan önce telefon vb. cihazlara bakmayın. Gerçekten uyku kalitesini katlediyorlar. Kitap okuyun derdim yatmadan önce ama zaten saatlerce ders çalışıyormuşsunuz.

Bunu okuyorum hocam:

images (2).jpeg

Çok defa alarm kurdum ama çaldıktan sonra kapatıp uyuyorum.
Nasıl bahsettiğim şekilde erken kalkabilirim?
Kendi kendini tetiklemen gerek, ben aklıma getirip kalkıyorum, veya birini sana yardıma getir eğer mümkünse. Kalkmak tamamen senin elinde kendini ona şartlandır.

Hocam yatağım kapımın önünde Resim kağıdı kadar "UYAN" yazdım ona baktıktan sonra uyuyorum🤣🤣
Kendini şartla, ne dersem işe yaramaz iş tamamen senin elinde. Kendini bunu yapmaya zorla, kalkıp mesela sigara mı içiyorsun, günün içinde hiç içme erken kalkarsan iç. Kalkmaya başlarsın.

Geri
Yukarı