Uyku düzeni nasıl düzeltilir?

quness

Centipat
Daha fazla  
Ben bu yıl 7. sınıfa geçeceğim yani sabahçı olacağım. Ben tüm yaz boyu gece 2'de yatıp öğlen 1'de kalktım. Sizce bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gece 2 o kadar da kötü değil ama bence okula başladığında zaten enerjini atarsın erken kalktığın içinde uykun gelir büyük ihtimalle ilk gün uyuyamazsın sonra okula gidip enerjini atarsın erken kalktığın için ve enerjini attığın için 9-12 arası rahat uyuyabilirsin.

Uyuyacağınız saatte uyumaya çalışın ilk başta uyumanız zor olur ama sonradan önceki gün uyuyamadığınız için uyuyacağınız saatte uyuyabilirsiniz. Ve zamanla alışkanlığa dönüşür. Bu arada iyi ve gerektiği kadar uzun uyku almayı da ihmal etmeyin gelişim dönemindesiniz çünkü.

Şimdi yapabileceğin 2 şey var kalktığında gün içinde sürekli iş yapacaksın yorgunluktan bitinceye kadar sonra soğuk bir duş alıp 9 yada 10 gibi yatağa gideceksin ama yok bunu yapamam diyorsanda 1 gün uyumadan uyanık kalacaksın gece 2 de yatma en erken akşam 8 e kadar dayanmaya çalış zaten saat 8 olunca uykun gelir 1 gün boyunca uyanık olduğun için

Gece 2 yine iyi ben sabahı karşı 5 civarlarında yatıyorum. Yarından itibaren yavaş yavaş 1'de bir sonraki gün 12'de sonra 11'de yatıp böyle alışabileceğini düşünüyorum.

Gece 2 o kadar da kötü değil ama bence okula başladığında zaten enerjini atarsın erken kalktığın içinde uykun gelir büyük ihtimalle ilk gün uyuyamazsın sonra okula gidip enerjini atarsın erken kalktığın için ve enerjini attığın için 9-12 arası rahat uyuyabilirsin.

En iyi çözüm bundaydı cevap yazan herkese teşekkür ederim iyi sosyaller.

Geri
Yukarı