Uyku felci nasıl bir şey?

Hocam herkesin dini kendine, dininize karışamam fakat İslam doğruysa Ateist olan birisi sonsuza kadar Cehennemde yanacak, eğer İslam yalansa Müslüman olan birisi hiç bir şey kaybetmeyecek. Alınacak risk değil.
Hocam bende bugune kadar bu yuzden dinden cikmadim. Ama soyle bir sey var. Ben cehenneme gitmemek icin musluman kaliyorum sizi bilmem yanlis anlamayin ama su an mesela munafik sayiliyorum. Bu da gunah.

Arkadaşlar ben su illetle kapismaya gidiyorum. Bol sans dileyin. Gorusmek uzere.

Hocam bende bugune kadar bu yuzden dinden cikmadim. Ama soyle bir sey var. Ben cehenneme gitmemek icin musluman kaliyorum sizi bilmem yanlis anlamayin ama su an mesela munafik sayiliyorum. Bu da gunah.
Derinlemesine araştır, öyle çıkıp çıkmayacağına karar ver buradan sonuç alamazsın her kafadan ayrı ses çıkıyor :D

okul kapanalı 4lere 3 lere kadar hergün düzenli olarak oturuyorum. Ulan gün ışımış duvara doğru bakıyorum hiç bişey yapamıyodum. Rüya sandım meğer uyku felciymiş. Normalde 12de yatardım her zaman tatil diye abarttım meğer bundanmış.

Hocam herkesin dini kendine, dininize karışamam fakat İslam doğruysa Ateist olan birisi sonsuza kadar Cehennemde yanacak, eğer İslam yalansa Müslüman olan birisi hiç bir şey kaybetmeyecek. Alınacak risk değil.
Hocam kusura bakmayın da sizinkisi de şans ilişkisi sanki ve sizde ilhas ve ihsan inancı tam oturmuş değil sanırım. Yani din gereğini samimiyetle yapma ve Allah'ı görüyormuşçasına ibadet etmek. İslam aslında bizim ülkemizdeki işleyişinden ziyade daha katı bir din yani 5 vakit namaz kılmıyorsak, hacca gitmiyorsak, oruç tutmuyorsak kendimize gerçek Müslüman demenin de çok bir anlamı yok. Genelde benim de arkadaşlarımın müslümanlığı ramazan müslümanlığı oluyor. Eee abi seninki de gerçek Allah sevgisi değil çıkar ilişkisi kusura bakma. Ayrıca o zaman bu dediğin şey Yahudilikte de geçerli olabilir, gök tanrı inancında da, şamanizimde de, hristiyanlıkta da yani İslam tek bir din değil. Ben bir ateistim ve benim öyle hiçbir kuşkum yok çünkü bilimsel çalışmaları, evrim mekanizmasını, evrenin işleyişini incelediğimde benim aklımda bir tanrının ya da en azından semavi dinlerin gerçek olmadığı kanaatim %100. Buradaki alınacak risk ilişkisi o pencerede çok sığ yani, gösterişten ziyade tüm inanç sistemini ve evrenin bilimini gerçekten tartan araştırmacı bir insan için öyle bir kuşku yok ya da çok azdır. İnanlara saygım sonsuzdur, sadece ailem "ama sen hanefi müslümanısın" falan deyince arada sinirim bozuluyor kim dedi öyleyim diye? Sırf aile mobbingi yememek için susuyorum. Herkesin inancı kendinedir İslam dini kusursuzsa sağlıklı bir tartışma ortamı yaratılıp "hayır kardeşim al sana ayet oku" denilebilir sadece saygılı bir tartışma ortamında kendi düşüncelerimizi aktardığımızı düşünüyorum.

Karabasan bir şehir efsanesi gibi bir şey. Küçükken ortaokulda arkadaşlarım karabasanı anlatırdı korkardım. Yani tamamen uydurma. ( ya da şeytan gelip kucağına oturup mekik çekmene yardımcı oluyordur kim bilir 😈)

Aklima takildi. Internette nefes alamiyorsunuz bir yaratik gelip kulaginiza fisildiyor hareket edemiyorsunuz demisler. Müslüman'im ama bu karabasan dedikleri şey bana saçma geldi. Bilimsel aciklamasi mantikli. Dedigim gibi bazisi boyle abartmis. Bazilari ise sadece hareket edemiyorsunuz hareket edemediginizin farkina varinca da geciyor demisler. Yani yaratik falan bahsetmemisler. Yasayan var mi? Hangisi dogru?
Gece yemek yeme bunun 1 numaralı düşmanı gece yediğin yağlı yemeklerdir tıpta bunun bissürü açıklaması var bakabilirsin.

Aklima takildi. Internette nefes alamiyorsunuz bir yaratik gelip kulaginiza fisildiyor hareket edemiyorsunuz demisler. Müslüman'im ama bu karabasan dedikleri şey bana saçma geldi. Bilimsel aciklamasi mantikli. Dedigim gibi bazisi boyle abartmis. Bazilari ise sadece hareket edemiyorsunuz hareket edemediginizin farkina varinca da geciyor demisler. Yani yaratik falan bahsetmemisler. Yasayan var mi? Hangisi dogru?
Ben bir kere yaşadım, tam uykuya dalarken olmuştu. Uyudum gibi hissederken bir anda gözlerim açıldı, fısıltı falan yoktu ama arkamda bir varlık hissediyordum. Belliydi orada bir şeyin olduğunu. Çığlık falan atmaya çalıştım fakat işe yaramadı, daha sonra uyku felci geçirdiğimi anladım zaten. Ne kadar hazırlıklı olursanız olun her türlü stres yapıyorsunuz kalp atışınız falan baya hızlanıyor. Bir yerde okumuştum ayak parmaklarınızı ve ayağınızı hareket ettirmeye çalıştığınızda geçiyor diye, aklıma geldi denedim 5 saniye sonra geçti zaten.

Bu arada yüzüm duvara dönüktü o yüzden gözlerim açık olmasına rağmen bir şey göremedim.
Defalarca uyku felci yaşamış biri olarak anlatmaya çalışayım. Karabasan adlı yaratık gerçek olabilir bilmiyorum fakat benim yaşadığım durumda herhangi bir yaratık vs gelmedi. Uyku felcinde vücudun uykuda, bilincin açık nefes alıyorsun sadece kıpırdamıyorsun ve bağıramıyorsun. 10-15 saniye kadar sürüyor en fazla zaten. Ben vücudumda bir ağırlık hissetmedim zaten bedenimi komple hissetmiyordum. Farklı versiyonlarını yaşayanlar lütfen yazsın. Ekleyeyim gözleri açmakta mümkün olmuyor.
Benim gözlerim açıktı ve arkamda bir varlık hissetmiştim. Belki uykunun ortasında değil de tam uykuya dalarken uyuduğum için olabilir.

Birçok kez yaşadım. Karabasan vs. gibi bir yaratık gerçek değil, deli dogması. Korkulacak bir durum yok, sadece uyanıyorsunuz ve hiçbir yerinizi hareket ettiremiyorsunuz. Kısa bir süre sonra geçiyor.

Ben kadın görmüştüm, annem mutfaktan beni çağırmıştı bende uyanıp gidicektim ama gözümü açtığımda kapının sağından içeriye beyaz kıyafetli, uzun siyah saçlı, beyaz yüzlü bir kadın gelmişti. Odaya girdi ve yüzüme sırıtıp çıktı gitti. Ancak çıkarken de dönüp bana baktı. Acayip kötü bir kâbustu.

Birçok kez yaşadım. Karabasan vs. gibi bir yaratık gerçek değil, deli dogması. Korkulacak bir durum yok, sadece uyanıyorsunuz ve hiçbir yerinizi hareket ettiremiyorsunuz. Kısa bir süre sonra geçiyor.
Ben gördüm rüyamda gerçek. Ama o gün izlediğim videodaki şeylerinde rüyama girmedi normal.

Geri
Yukarı