Uyku felci nasıl bir şey?

Arkadaşlar bu olayın çözümünü size anlatayım:

Gözlerinizi açtığınızda hiçbir zaman 5-10 saniyeden önce hareket etmeye çalışmayın, öylece hareketsiz durun. Bu birkaç saniye yaşanan bir durum olduğundan ve siz zaten 5-10 saniye hareket etmemeye alışacağınızdan uyku felçliği kendiliğinden bitmiş olacak ve siz bunun farkına varmayacağınız için paniklememiş olacaksınız. Hem de in, cin, karabasan vb. saçmalıkları merak edip zihninizi acayip şeylerle bulandırmamış olacaksınız 😁

Gözlerinizi açtığınızda hiçbir zaman 5-10 saniyeden önce hareket etmeye çalışmayın, öylece hareketsiz durun. Bu birkaç saniye yaşanan bir durum olduğundan ve siz zaten 5-10 saniye hareket etmemeye alışacağınızdan uyku felçliği kendiliğinden bitmiş olacak ve siz bunun farkına varmayacağınız için paniklememiş olacaksınız. Hem de in, cin, karabasan vb. saçmalıkları merak edip zihninizi acayip şeylerle bulandırmamış olacaksınız 😁
Katılıyorum boşuna kendini korkutuyorsun.

Şahsen cinler gerçek ama karabasanın gerçek olmadığı kesin.

Hocam yani yaratik gormek gibi bir olay yok degil mi?
Hocam öyle bir şey olsa zaten kimse deist, ateist, apeteist vs olmaz. Genelde bizim insanımız bu tür insanları müşrik sanar, yani dinin doğru olduğunu herkesin az çok kabul ettiğini fakat inanmamayı seçip Allah'a itaat etmediğini sanar. Örneğin ateist olduğunu belirtmene rağmen "ama cenazemde bir fatiha da mı okumayacaksın" gibi sorular. Burada bu insanların bu inançları (inançsızlar diye de tabir edilebilir) kendince diğer dinleri tutarsız, bilime aykırı olmasını, insan yapımı olmasını düşünmesi gibi uzayıp gider. Düşünsenize insanlar yaratık hayalet falan görüyor neden 8 milyar insanın çoğu inançsız olabilir? Epilepsi krizi geçiriyor cin girdi deniliyor böyle diyeyim.

Karabasan mevzusuna inanmistim. 1 aydir spor yapiyorum mahvedecektim o yaratigi. Bir de sacma gelecek ama, uyku felcinde kendimi hareket etmek icin zorlasam daha cabuk uyanirmiyim? Yani guclu olmak avantaj mi?
Hayır hocam kendi kendine geçiyor, uyku felcinde ki asıl olay zihnin uyanık halde olup kasların halen uyuması.

Yeni konular

Geri
Yukarı