Uyku felci nasıl bir şey?

Hocam uykuyla uyanıklık arasında yaşanan cin in bedenin üstüne baskı yapıp seni zor durumda bırakması.

Küçükken bende vardı uyanmak isterdim bilincim açıktı ama uyanamazdım. Bir korkunuz ya da kafaya çok taktığınız bir şey varsa olabilir.

Felak nas okuduğun için değil felak nas okurken yeterli süre geçtiği için geçiyor.
Ben daha çok psikolojik olduğuna karar verdim. Mesajı attıktan sonra geçen sürede birkaç kez daha başıma geldi bu olay. Artık anlıyorum başıma geleni korkmuyorum. Bir keresinde biraz bekledim dua okumadan geçmedi ama dua okuyunca geçti. Sanırım kendimi böyle kodladığım için psikolojik olarak böyle.

Bu arada cin geliyor dua okuyorum gidiyor diye iddiam yok tabii ki sadece küçükken Felak nas okumam söylendi öyle alıştım ve psikolojik diye düşünüyorum. 😀😀

1,5 yıl olmuş mesajı atalı :(

Bilimsel olarak yaklaşırsak bildiğim kadarıyla RAM uyku sırasında beynin uyanıp vücudu öldü sandığı için böyle yapıyor.
Ben hayatımda hiç yaşamadım uyku kalitem de yerlerde.

Uyku RAM ve NREM olmak üzere ikiye ayrılır.
NREM derin uyku ve hafif uykudur, derin uykudan %100 devre dışısındır hiçbir şeyden haberin olmaz ve RAM var bu evrede göz kapaklarının altında göz bebekleri hızlı hızlı hareket eder rüya bu evrede görülür rüyada kendinize zarar vermemeniz için kaslar devre dışı bırakılır eğer beyin bu evrede uyanırsa vücudu öldü sandığı için kasları kasar öyle hissedersiniz.
RAM uykusunds uyanmak hafif uykuya göre zor derin uykuya göre kolaydır

Ben hiç yaşamadım uyku kalitem vs yerlerde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240327_214848_Huawei Health.jpg
    Screenshot_20240327_214848_Huawei Health.jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 2
  • Screenshot_20240327_214829_Huawei Health.jpg
    Screenshot_20240327_214829_Huawei Health.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı