Uykuda Yaşadığım Garip Olaylar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Karabasanı felan geç rüyalar bilgisayarın ram'i gibidir. Ne yaparsan ne görürsen rüyada onun karışık ve saçma şekilde görürsün. Mesela korku filmi izlersen kötü rüya görürsün gibi.
Kitlenme olayını da @Yuspro arkadaşımız açıklamış.

Forumda konu açarak sonuca ulaşılınabilecek bir şey değil. Uzmandan yardım alın.

Uzman değilseniz veya danışmadıysanız psikolojik sorununuzun olmadığını neredrn biliyorsunuz? Böyle şeyler şaky gelmez zaman ayırın.

@BarisKaya Hayır sadece neler olup bittiğinin farkındayım hasta olursam da "bana ne oluyor ya?" diyebilecek kapasitedeyim.

Hastalıkla ilgisi yok karabasan denilen olay olmuş, diğeri de yaşadığın olaylardan beyin kurgulamış. Yaşın küçük olanlarda korku psikolojisi artışı olduğundan ve filmlere meraktan ruh ile ilgili olaylar yaşanabiliyor. Ancak çok küçük ihtimal ile bazıları inanmasa da ruh'un bedenden çıkması olayı yaşanıp bunun farkına varılabiliyor. Korkmanıza gerek yok dininize sadık kalıp gerekli hissedersen doktor kontrolünü de ihmal etmeyin.

Hastalıkla ilgisi yok karabasan denilen olay olmuş, diğeri de yaşadığın olaylardan beyin kurgulamış. Yaşın küçük olanlarda korku psikolojisi artışı olduğundan ve filmlere meraktan ruh ile ilgili olaylar yaşanabiliyor. Ancak çok küçük ihtimal ile bazıları inanmasa da ruh'un bedenden çıkması olayı yaşanıp bunun farkına varılabiliyor. Korkmanıza gerek yok dininize sadık kalıp gerekli hissedersen doktor kontrolünü de ihmal etmeyin.
Normal de belki korkabilirim ama yaşadığım zaman hiç korkmuyorum. Lucid rüyayı bir çok kez yaşadım ve çok güzel bir şey astral seyahatide 1 kere yaşadım fakat lucid rüyada yapmak istediğim şeye giderken mesela arkadaşımın evine gitmek istiyorum tam gidiyorum heyecanlanıyorum sanırım ve maalesef uyanıyorum :D Uyanmasam güzel olucak ama tavsiye ederim. Bu arada din konusunda şuan arada kalmış durumdayım.

Kilitlenme olayını @yuspro arkadaşımız açıklamış. Ben onunla ilgili bir yazı okumuştum. Gece uyurken bir hormon salgılanır (adını hatırlamıyorum) vücudun hareket etmesini önler. Yani rüyada hareket ettiğiniz zaman gerçekte etmenizi önler. Bazen siz uyanırsınız ama o hormon hala salgılandığı için kısa bir süreliğine uyanık olursunuz ama hareket edemezsiniz. Diğer konuda da rüyada mantık aramak bence mantıksız. Bende çok saçma rüyalar görüyorum :)

... mesela arkadaşımın evine gitmek istiyorum tam gidiyorum heyecanlanıyorum sanırım ve maalesef uyanıyorum :D Uyanmasam güzel olucak ama tavsiye ederim.
Yani uyanmak istemiyordun. Uyanmasaydın belkide bunları yazamazdın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı