Uykuda Yaşadığım Garip Olaylar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere içimi dökmeye karar verdim, çok ilginç şeyler yaşadım bazılarına arkadaşlarıma sordum onlara da benzer şeyler olmuş.

Küçükken uyuduğum görüyordum tavanın içinden geçen ruh görüyordum bedenime giriyordu ve ben de uyanıyordum.

1 sene önce bu sefer tavandan kendi uyuduğumu görüyordum fakat elektro şok verilmiş gibi sallanıyordum ardından kendi kendime "neyse birazdan geçer" dedim ve uyandım.

Bu olayı uykuda mı yoksa uyanık iken mi yaşadım bilmiyorum şimdi anlatacağım olay 1 ay önce oldu. Yataktan kalkmak istedim ve kitlenme oldu hiç bir şey yapamadım daha sonra bir daha kalkmak istediğim de oldu. Bu olay 1 günde 2-3 kere yaşandı. Arkadaşıma sordum cünüp iken yattığında oluyormuş.

Ayrıca çok çok garip gelecek bir şey anlatayım size. Rüya gördüğüm zaman ve rüyadan çıkmak istediğim zaman ALT+F4 e basıyorum (evet yanlış değil :D) daha sonra olmadığı için CTRL+ALT+DEL' den sonlandırıyorum ve rüyadan uyanıyorum.

Son anlattığım çok garip gelebilir ana hepsi gerçek, psikolojik bir sorunum yok. Daha aklıma gelirse yazarım iyi sosyaller.

Bende görüyorum bazen :) Rüyamın içinde rüya gördüğüm bile oldu. Rüya görüyordum ama çıkamıyordum yani rüya olduğunu bildiğim halde uyanamıyordum.

Ha bir de rüyada yapmak istediğim şeyi yapmaya giderken heyecanlanıp uyanıyordum ve bu benim için çok üzücü oluyordu :(

Yatarken Bismillah deyip öyle yatın.
Kardeş bunlardan normalde korkabilirim ama nedense rüyada veya astral seyahatte korkmuyorum.

Arkadaşlar, şimdi bana dinsiz felan demeyin ama bu işler Bismillah felan ile çözülecek işler değil yani. Bildiğim kadarı ile bir yere dalıp gitmek şizofreni belirtisidir. Ayriyetten kendine nörosrüji bölümünden randevu al ve doktara derdini anlat. Belkide geleceğin Neo'su sundur. :uyan:

Geçen sene LYS'ye girdiğim günün akşamında rüyamda kendimi koltuktan izlerken buldum. Aynı zamanda sabah 4 veya 5 sularında vücudumun kitlendiğini, hareket edemediğimi ve sesimin çıkmadığını farkettim. Yaklaşık 5 dk bu halde uyanık bekledikten sonra düzeldi.

Geçen sene LYS'ye girdiğim günün akşamında rüyamda kendimi koltuktan izlerken buldum. Aynı zamanda sabah 4 veya 5 sularında vücudumun kitlendiğini, hareket edemediğimi ve sesimin çıkmadığını farkettim. Yaklaşık 5 dk bu halde uyanık bekledikten sonra düzeldi.
Uyurken kitlenip kalmak halk arasında karabasan olarak tabir edilir aslında kişi uyku felci geçirir, hareket ve konuşma özelliğini bir müddet kullanamaz. Uyku felcinin en önemli sebebi yorgunluk ve strestir. Kişinin yorgun ve stresli olması aynı zamanda garip rüyalar görmesine sebep olabilir.

Rüyalarda mantik aramamak lazim. Ben gecen sene rüyamda süper mario oldugumu gördüm mesela , yani mantiksizdir rüyalar genelde iste.
Belki cocukken bu oyuna olan takintim yüzünden gördüm rüyayi. Fazla dalmamak lazim böyle derin meselelere. :morgöz:

Karabasan olmuş olabilir.
Rüyalarda mantik aramamak lazim. Ben gecen sene rüyamda süper mario oldugumu gördüm mesela , yani mantiksizdir rüyalar genelde iste.
Belki cocukken bu oyuna olan takintim yüzünden gördüm rüyayi. Fazla dalmamak lazim böyle derin meselelere. :morgöz:
Bencede öyle, bugün bile rüyamda sınıf arkadaşıma (kız) aşık oldum. Yani fazla takmayın rüyalara.
Ve çok önemli bişey daha var; şu rutin okul hayatında ne olacağını çok iyi tahmin edebiliyorum ve "... olacak" dediğimde çoğunlukla oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı