Uykum olmasına rağmen uyuyamıyorum

1 yattığın yeri değiştir aynısı bende de oluyor.
2 dışarı fazla çıkmıyorsan veya vucudu yormuyorsan uykun gelmez ben böyle durumlarda yere çakılana kadar şınav çekiyorum (30-40 şınav) ve çakıldığım yerde uyuyorum.

Kanka etkili yöntemlerden birisi yatağa yatıp kafanı koyduğunda gözlerini kapat ve siyah rengi düşün.

Yatağa yattığımda zaten 10 dakika içinde kolayca uyuyorum fakat sorun hangi saatte yatarsam yatayım hep 11 de uyanmam.

En verimsiz vakitlerde uyuyorsun, gayet normal.

Bünyem alışmış gece oluyor fakat herkes uyurken en ufak bir uyku olmuyor bende. Saatin 1-2 olduğunu bile saate bakmadan anlayamıyorum. Erken uyumaya çalıştığımda sabah çok mutsuz uyanıyorum sanki bir şey eksilmiş benden gibi. Sanırım psikolojik desteğe ihtiyacım var :D

Gece 4 gibi uyuyorum sabah 10-11 civarı uyanıyorum.
İlk olarak nefes egzersizi yapın. Yani, 4 saniye boyunca nefes alın. 7 saniye tutun, ve 8 saniye içinde geri verin. Bunu böyle 4-5 defa tekrarlayın. Bunu yaptıktan sonra, bütün vücudunuzu serbest bırakın. Kollarınız, bacaklarınız, kafanız bile. Kökten serbest bırakın yani. Sonra, isteğe bağlı olarak, yağmur ormanlarını, kükreyen aslanları, hayvanları, doğayı düşünün. Veya daha iyi olacağına inanıyorsanız uzayı düşünün. Odanızın kapısını kapatın ve kesinlikle birinin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Uyuduğunuz ortamda sessizlik olmalı ancak ölüm sessizliği değil. Mesela biz yazlığa gidince, gece hep çekirge sesleri geliyor. Bu ses, uyumamı daha kolaylaştırıyor çünkü huzur verici bir ses. Ancak rahatsız eden, gürültü yapan seslerin olmaması lazım. Zihninizi tamamen boşaltın, dediğim nefes egzersizini yapın. Vücudunuzu komple serbest bırakarak o tatlı uykuya dalın.....

Geri
Yukarı