Uykum olmasına rağmen uyuyamıyorum

swirf

Centipat
Yer
Eskişehir
Ne kadar uykum olursa olsun sürekli 7-8 saat uyuyorum ve tüm gün yorgun oluyorum. Daha da uyuma isteği gelmiyor az uyu falan demeyin sadece çözümü soruyorum (ilaç vs. varsa) 11-12 saat yeterli olur benim için.

Ne kadar uykum olursa olsun sürekli 7-8 saat uyuyorum ve tüm gün yorgun oluyorum. Daha da uyuma isteği gelmiyor az uyu falan demeyin sadece çözümü soruyorum (ilaç vs. varsa) 11-12 saat yeterli olur benim için.
Uyuduğun saat de önemli. Gece en verim alınan saatler 11 ile 3 arasıdır. Öğlen uyuduğun uyku gece uykusundan da daha değerlidir. Gece 3-4 saat uyup öğlen 2 saat uyursan çok zinde olursun. Olay kaç saat uyuduğunda değil verimli uyku saatlerinde bitiyor.

Gün içinde yaptıkların da etkiler. Fiziksel ve mental olarak ne kadar yorulursan o kadar daha iyi uyuyabilirsin

Aklıma gelen şıklar.
#Çok yorulduğunu sanıyorsun.
#Çay kahve yatmadan önce çok tüketiyorsun enerji içeceği.
#Zihnini sürekli düşünce halinde tutarsan yine uyuyamazsın örneğin sabah sınav var acaba nasıl geçecek gibi gibi.
#Aynı saatte uyumak önemli
#Çok heyecanlıysan yine uyku tutmaz.
#Karnın aç olabilir bu da uyutmaz bazı zaman.

Ben de aynı durumdayım. Özellikle bugün böyleyim. Acaba bu bir tür kimyasal saldırı belirtisi mi diye de endişe ediyorum. Bakınız bu video'da şahsa özel, belirli bir kitleye özel yapılan kimyasal silahların üretilmeye çalışıldığı anlatılıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyuduğun saat de önemli. Gece en verim alınan saatler 11 ile 3 arasıdır. Öğlen uyuduğun uyku gece uykusundan da daha değerlidir. Gece 3-4 saat uyup öğlen 2 saat uyursan çok zinde olursun. Olay kaç saat uyuduğunda değil verimli uyku saatlerinde bitiyor.

Gece 4 gibi uyuyorum sabah 10-11 civarı uyanıyorum.

Kanka etkili yöntemlerden birisi yatağa yatıp kafanı koyduğunda gözlerini kapat ve siyah rengi düşün

Yeni konular

Geri
Yukarı