Uyurken yaşadığım korkutucu olay

Uyku düzenin bozuk ya da hayatında çok stres yapan birisiysen geceleri yattığında uyku felci geçiriyor olabilirsin. Karabasan dedikleri şey aslında uyku felci. Herkeste farklı olur bu durum, bilincin açık olur ama hareket edemezsin nefes alamazsın. Bazı kişiler gözleri açık olarak uyku felci geçirir ve rüyasında gördüğü kişileri odasında görmeye başlar.

Uyku düzenin bozuk ya da hayatında çok stres yapan birisiysen geceleri yattığında uyku felci geçiriyor olabilirsin. Karabasan dedikleri şey aslında uyku felci. Herkeste farklı olur bu durum, bilincin açık olur ama hareket edemezsin nefes alamazsın. Bazı kişiler gözleri açık olarak uyku felci geçirir ve rüyasında gördüğü kişileri odasında görmeye başlar.

Aynen öyle. Korkmanıza gerek yok takmayın çok fazla bu durumu.

Evet gözlerim açıkdı.

Herkese teşekkür ederim bilgiler için.

Geçmiş olsun. Diğerleride dua değil mi diyebilirsiniz ama Mülk suresini uyumadan okuyun bence.Hadis var bu sureyle alakalı. Ben birkaç senedir okuyorum. Okuduğumdan beri gördüğüm kabus 5'i geçmemiştir.

Geçmiş olsun. Diğerleride dua değil mi diyebilirsiniz ama Mülk suresini uyumadan okuyun bence.Hadis var bu sureyle alakalı. Ben birkaç senedir okuyorum. Okuduğumdan beri gördüğüm kabus 5'i geçmemiştir.
Hocam ben mi yanlış biliyorum ama bunun dinle pek bir ilgisi yok,uyku felci diye geçmiyor mu?

Hocam ben mi yanlış biliyorum ama bunun dinle pek bir ilgisi yok,uyku felci diye geçmiyor mu?
Uyku felci de olabilir, dinle alakalı birşey de olabilir. Bu durum daha önce başıma gelmedi. Konu sahibi dua ettim diye yazdığı için bu yorumu yapmıştım. Ben sadece bana birkaç yıldır çok büyük faydası olan birşeyi yazdım. Elinden geldiğince okursa her türlü faydası olur inşallah.

Bence karabasan tamamen zihnimizin yanıltması. Uyku felcinde ne zaman karabasanı düşünsem siyah bir varlık geliyor. Bazen uyku felcinde her şeyin farkında oluyorum ve rahatlıyorum o zaman gelmiyor. Geçen hareket falan edemeyince severler böyle işi diyip uyumaya devam etmiştim. Kısa bir süre sonrada normal uyandım.

Geri
Yukarı