Uyuyamıyorum

Inarius

Centipat
Yatağa yatınca çok fazla uykum olmasına rağmen 2 3 saat yatakta dönüp duruyorum. Uyuyunca da çok uzun sürüyor 10 saat bile uyusam sanki hiç uyumamışım gibi. Göz bandı, çay... Uyumamı kolaylaştıracak herhangi bir şey özellikle göz bandı(kafam bir tık büyük 2 3 tane aldım hiçbiri olmadı kullanan varsa önersin)
Yattığım yeri değiştirdim olmadı her şeyi denedim hep bir sorun oluyor. Ya küçük bir ışık, yattığım yer, ya yastık yani ne kadar denesem de maalesef bir türlü çözemedim. Doktor son çare onun dışında önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yatağa geçtikten sonra telefon-film-dizi izleyip uğraşmayın. Bende de uyuma problemi olduğunda lavanta yağı kullanıyordum pek etkisi oluyor muydu hatırlamıyorum. Doğadan'ın "iyi uykular melisa, hint fesleğeni" isimli bitkisel çayı var deneyebilirsiniz.

Yatağa yatınca çok fazla uykum olmasına rağmen 2 3 saat yatakta dönüp duruyorum. Uyuyunca da çok uzun sürüyor 10 saat bile uyusam sanki hiç uyumamışım gibi. Göz bandı, çay... Uyumamı kolaylaştıracak herhangi bir şey özellikle göz bandı(kafam bir tık büyük 2 3 tane aldım hiçbiri olmadı kullanan varsa önersin)
Yattığım yeri değiştirdim olmadı her şeyi denedim hep bir sorun oluyor. Ya küçük bir ışık, yattığım yer, ya yastık yani ne kadar denesem de maalesef bir türlü çözemedim. Doktor son çare onun dışında önerilere açığım.

Kullandığın yöntemler işe yaramadıysa psikolojik olabilir.

Uyku düzenin bozulmuştur. Gece geç saatlere kadar uyanık kalınca vücut o saatlere uyum gösteriyor. Zor olacak ama birkaç gün gece uyumayıp sabahlamaya çalış ve gündüz de uyumamak için dışarı çıkıp akşama kadar birşeylerle kendini oyala. Akşam zaten çok yorgun olacağın için erkenden yatarsın. Bir süre sonra yine gece uykun gelmeyecek bu yüzden bunu tekrar etmen gerekecek.

Geri
Yukarı