Uyuyamıyorum

Bir de yorganla yattığım için terliyorum ondan da uyuyamıyorum.

Hocam uyumanız için önce soğuk bir ortam olması lazım. Elinizden geldiğince soğuk bir ortam elde edin kıyafetlerinizi çıkarın. Bolca ayran veya papatya çayı için. Ama uyumaya çalışmayın sadece gününüzü yatakta geçirin film izle vs. tarzı yatarak bekleyin. Uyumaya çalışırsanız uyuyamazsınız zaten. Aklınızdan bir olayı düşünün hikaye yaratın kafanızdan.

Uyku hapı en iyi çözüm 😅

Uykuyu bu tarz zararlı maddelere bağlarsanız bir zaman sonra psikolojik bağımlı olursunuz.

Hocam uyumanız için önce soğuk bir ortam olması lazım. Elinizden geldiğince soğuk bir ortam elde edin kıyafetlerinizi çıkarın. Bolca ayran veya papatya çayı için. Ama uyumaya çalışmayın sadece gününüzü yatakta geçirin film izle vs. tarzı yatarak bekleyin. Uyumaya çalışırsanız uyuyamazsınız zaten. Aklınızdan bir olayı düşünün hikaye yaratın kafanızdan.
2 camı açıp yatıyorum zaten bugün pikeyle yatmayı deneyeceğim, eğer 15 dk içinde uyuyamazsam dışarı çıkarım.

Bugün kitap okumayı deneyeceğim uyku getirdiğini söylüyorlar.

Uykuyu bu tarz zararlı maddelere bağlarsanız bir zaman sonra psikolojik bağımlı olursunuz.

Çok zekisin, sadece 1-2 kerelik kullanılacak bir şey insan zaten 2 günden sonra bayağı yorgunlaşır uyku gelir.

2 camı açıp yatıyorum zaten bugün pikeyle yatmayı deneyeceğim, eğer 15 dk içinde uyuyamazsam dışarı çıkarım.

Hocam size önerim uyuyamıyorum diye sorun varmış gibi düşünmeyin. 22:00 da uyumanız lazım olsa bile uyumak zorunda hissetmeyin. Eninde sonunda bir şekilde uyursunuz diye düşünün. Çünkü o stresi yenmenin en önemli yolu bu. Uyumuşsunuz gibi düşünün hayatınıza normal devam edin. Uykunuz gelecektir ve istemsiz uyuycaksınızdır bence. Dışarı çıkacaksanızda çıkın daha iyi olur.

Sıkıcı şeyler yapınca uyku basıyor onları bir deneyeceğim, bir de soğuk havayı aşırı seviyorum o yüzden 2 camı açar bir de vantilatör açarım yeterli olur herhalde.

Çok zekisin, sadece 1-2 kerelik kullanılacak bir şey insan zaten 2 günden sonra bayağı yorgunlaşır uyku gelir.

Hocam bu konuyu uzatarak tartışmak istemiyorum. Eğer kesinlikle uyuması gereken bir durum olmadığı sürece o hapı almak çok sıkıntılı bir durum. Bir iki kez alsa bile devamında bir müddet sonra vücut hapsız uyuyamaz hale geliyor. İlla böyle olur demiyorum ama en son seçenek uyku hapı.

Kendini yorman lazım, yoksa uyuyamazsın. Pandemide bende de oluyordu, tüm gün oturuyorsan bir şeyler yapman lazım.

Geri
Yukarı